bugün

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın ortaya attığı iddianın öznesi.

Cumhurbaşkanlığı iddiayı yalanlayıp böyle bir görüşme olmadığını açıkladı.

Rahmi turan haber kaynağını açıklamayacağı söyledi. Gazetecilik ilkesi gereği haber kaynağını açıklamamak son derece doğal. Ama bu doğru haber için geçerli..

Başka bir gelişme olmaz ise bu iddiası Rauf Tamer’i götürür.
Rahmi turan yazarı olduğu Sözcü gazetesi’ne bu kişinin Muharrem ince olduğunu açıkladı. iddia sonrası gözlerin üzerine çevrildiği Muharrem ince yaptığı açıklamada kendisinin Cumhurbaşkanı ile görüşmediğini söylemişti. Şimdi Söz sırası tekrar Muharrem ince’de.
Chp yetkilileri,
Erdoğan chp'yi organize edemez.

Bir kasetle kendini siyasete katan deniz baykal'ın yerine kılıçtaroğlu'nu getirmedi mi fetö kankasıyla?
rahmi turan'ın gazeteciliğini pek güvenilir bulmaz matbuat çevrelerimiz. geçmişte yanılmıyorsam simavi ile çıkardığı günaydın'da tiraj arttırmaya yönelik doğru olmayan bir dolu haberler yapmış. çeşitli gazetecilerin hatıra kitaplarında bununla ilgili notlara rastlayabilirsiniz. hasan pulur'un nehir söyleşisinde geçiyordu mesela. ben bu "saray'a çıkan chp'li" tartışmasını uzaktan uzaktan ve merakla izliyorum. bakalım, bundan ne çıkacak. bütün analizlere karşın ben hala kaynağı güvenilir bulmuyorum. başka hesaplar söz konusu olmalı. ama ne. göreceğiz.
Rahmi turan bir dönememe damga vuran tan gazetesi’nde çalışmıştır.
(bkz: Tan gazetesi)
muharrem ince dedi rahmicik. ince anında yalanladı. “Taksimde harakiri yaparım” dedi. Cumhurbaşkanı “cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum” dedi.

Ne hikmetse chp’lilerden ses soluk yok. Adamı böyle mum ederler.

Haa bu operasyon kime yarar. Ekoya yarar tabiki. yol yapıyorlar şimdiden. Çünkü ekonun 2023 hedefinin önünde ki en güçlü aday muharrem ince olduğu düşünülürse daha net anlaşılır. Hatta inceye cumhurbaşkanlığı adaylığını düşünürmüsünüz diye sorulduğunda ince olumlu cevap vermişti. Ekonun yalamalarından biri anında twit atıp oranın sahibi var demişti.

Şimdi anladınız mı operasyonu.
bu ak davarlar artık iyice sıyırdı ve mala bağladılar. kendi anket şirketleri bile yüzde 30 diyorken gerçekte yok olduklarının farkındalar. gündemin değişmesi chp'nin mi yoksa akp'nin mi işine geliyor? operasyonu kimin çektiği apaçık ortadayken kimse boş konuşmasın. chp'nin başına da sizin istediğiniz kişi gelmez. ince'yi bence akp genel başkanı yapın. nasıl olsa rte tekrar seçimlere giremiyor.
Kim görüştüyse görüştü deyip peşinden küfürleri sıralayasım olan kişidir. Sahi kime ne, bir kere bana ne? Kimle görüşürse görüşsün.

Görüşen kişi bilmiyor mu bunun gündeme gelebileceği, herhangi bir şekilde ak parti tarafından kullanılabileceği yüksek ihtimal? Ya CHP tarafına ne demeli, varmış öyle biri biliyorlarmış-mış. Başka derdimiz yok da partinizden kim konuşmaya saraya gitti tahmin oyunu oynayacağız. Desenize "kim olduğu kendini bağlar, ülke kötü yönetiliyor oraya odaklanmak gerek." diye?

Tamam belli artık. Anladınız bu köhne düzenin ilerisi olmadığını ama sürdürebildiginiz kadar sürdürme niyetindesiniz. Aha yazıyorum buraya, her kim bu işin bir yerinden tutmuş veya gündeminde saraya giden CHP'li var, onların hepsi saray güdümünde ve işleri düzenini sürdürmek olan, halka gram faydası olmayan insanlardır. Utanmazlar gidi, hepiniz altında kalırsınız, ailesiyle dünyadan silinecek kadar gözü kararmış insanların ahları altında hepiniz kalırsınız. Sanmayın iktidar zayıflar da oradan fayda elde edersiniz; komple iktidarı muhalefeti bu işin altında kalırsınız.
insanlar ekonomik buhran içinde, geçim sıkıntısı-borcu için çoluk çocuk demeden önüne katarak ölüme koşarken, ısrarla gündemde tutulmaya çalışılan yapay, suni gereksizliktir.
(bkz: #42452589) mal değneği. Diyelim ki saray bir chpli ile görüştü. Sen bir yobaz chp’li olarak sarayın görüştüğü adama oy verirmisin?

Vermem diyeceksin doğal olarak bu yobazlık onu gerektirir çünkü. Madem sen bile bu yobazlığınla oy vermeyeceksen nasıl akp’nin yaptığı bir operasyon oluyor bu. Bu en çok ışıklı başganınıza yarar ki ona yol açmak için yapılmış bir iştir. Onu da beceremediniz zaten.

Heee sizde sürü psikolojisi vardır davarlar gibi. Önden kim giderse onu takip edersiniz sorgulamadan. Böyle davranacaksanız O zaman akp ye yarar işte.