bugün

Tatil gününün cuma olmasının haklılıgının anlatılası başlık.
Hukumetin boyle bir calışma yapacagına dair duyumlar aldık ve gercekten çok guzel bir gelisme insallah sonunuda görürüz. Hafta pazar günündem başlayacakmış * * *
Kime göre tatildir anlaşılmayan durum. Utanmasa patron bayramda da çalıştıracak.
pazar günü iş günü olmayacaksa hoşuma gidebilecek durumdur. aksi taktirde günümüzde zaten ayaklar altına alınmış ve ülkenin yarısının özümsemediği atatürk inkılaplarından birinin daha yok olması anlamına gelir.
alışılmışı bozmaktır. tabi bundan önce de alışılmış cuma tatiliydi bozdular, ne diyelim hayırlısı be gülüm.
c.tesi ve pazar niye tatil oldu diye sorgulamayan andavalların karşı çıktığı durum.
en azından cuma öğle araları namaz saatine göre esnetilmelir.

hep destek, tam destek.
Akpnin koyunlari yemlemesidir. Hevestir.
gerçekleşmesi yakın gelecekte mümkün değildir. ayrıca cuma gününün resmi tatil olmasının dinen herhangi bir gerekliliği yok. cuma namazı saatinde çalışılmaması yeterli. ülkemizde cuma günü iş sebebiyle cuma namazını kılamayan kaç kişi var, neredeyse yok. olsa olay çıkar, yer yerinden oynar. bulunduğum bölgedeki fabrikaların tamamı cuma namazı için işçilerine yemek dahil 2 saat izin veriyor. diplerinde cami var ancak çoğu cuma saatinde namaza değil kahveye gidip tavlaya duruyor.
sözlükte ingilizce bile bilmeyenler olduğu için özel bir firmanın ihracat departmanında geçecek olası diyaloğu türkçeleştirerek yazıyorum.
+merhaba, ben mr.x, asdasd firmasının zamazingo ülke temsilciliğinden arıyorum. bilmemne tarihinde firmamız tarafından şirketinizden zartzurt ürünü şu kadar miktarda sipariş edilmişti. acaba sipariş geçerli lokasyona doğru yola çıktı mı?
-merhaba mr.x ben kezban çokbilir. siparişinizin proforması bizim elimize ulaştı fakat yarın (cuma gününü kastederek) bizim hafta tatilimiz olduğundan ancak pazar günü siparişleriniz yola çıkacak.
+asdfdsasdf nasıl yani? pazar günü mü? pazar günü tatil ama. ben gelen proformayı şirkette olmadan nasıl onaylayacağım?
-mr.x maalesef yapabileceğimiz bişey yok. yarın tatile giriyoruz...
+böyle saçma şey mi olurmuş!? cuma günü tatil değil son iş günüdür!
-evet ama biz müslüman olduğumuz için şeyoluyür...
+s*ktirtmeyin müslümanlığınızı hepinizin canı cehenneme! o siparişler pazartesi elimde olmazsa bir daha asla sizden alım yapmam!
-ama şey wsxdcvguhıvg...
+çat!(call ended)

aranızda ne kadar gerizekalılar var. her bir bokumuz tamam da hafta tatilimizin değişmesi kaldı. yok namaza gidicekmiş bilmemne. iyi amk sen namaza git, bütün dünya harıl harıl çalışırken git namaza allahım neden bçyle oldu diye dua et çünkü tek gerçek var o da allah değil mi? seni nohut beyinli.
Cumhuriyetin ilk yıllarında cuma olmasına rağmen daha sonra 35 yılında avrupa ile uyum sağlanabilmesi için pazara alınmıştır.
Ayrıca iran benzeme yolunda atılan adımlardan biridir şeriatin türkiyeye getirilmek istendiğini seziyorum sanki.