bugün

Türk Sinemasını ayaklar altına alan filme hakettiği puanı veriyoruz
Link : http://www.imdb.com/title/tt7221896/

Edit : bazıları reklam için yaptığımı söylemiş yemin ediyorum reklam için felan değil önceki entrylerime bakıp troll veya pr çalışması yapan biri değilim . türk sinemasını böyle durumlara getirenlere bir cevap olsun diye bu entryi yazdım en kötü 250 ye sokalım şu filmi.
Bu kadarmı destek yazık yav.
(bkz: Ekşiden nasıl başlık araklanır vol 1). .....
(bkz: cumali ceber kim amk)
katılmayacağım kampanya. izlemediğim bişeyi değerlendirmem. böyle bişeyi de izlemem.
0,1 nasıl iyi mi...
Gereksiz kampanya. Sadece fragmanı izleyen biri bile 1 puandan yüksek not vermez zaten.
Toplumun ektiği zakkum ağacının meyvesinden başka birşey degildir.onu bu topraklar film çekecek popülariteye ulaştırdı. Biraz önce sinema gisesinin önünde gördüm afişini.13+ yazınca bıyık altı güldüm içimden.kitlesinin büyük çoğunluğu baraja takılmış.
Oylama işine gelince vahşi doğada tehlike anında hareketsiz kalarak hatta mümkünse o anki ortamın dekorundan bir parcaymis gibi sabit durarak tehlikenin geçmesini beklemek lazım.
Yerli filmlere destek vermek lazım diyen olursa da haddimi aşarak ağzının ortasına fırıncı küreğiyle vurasım geldiğini belirtmek isterim.
Cumali Ceber bu toplumun yapılan her hangi bir işte kalite anlayışının beyaz perdeye yansımış halidir...
saçmalığın dik alası bir kampanyadır.
desteklediğim kampanyadır.
çocuklarınız, yeğenleriniz alışveriş merkezine bu filmi izlemek için gitmek isterse tuvalete kilitleyin. daha az zararlı...
katılmadığım kampanya.işte sözlük yazarlarının bu yönlerini sevmiyorum. kıskançlar. kıskanç herifler. eğer beğenmiyorsan kendin yap daha komik bir film sen daha iyi güldür milleti. bok atmakta üstünüze yok valla. cumali ceber filmini izledim ve katıla katıla güldüm. hatta şu zamana kadar beni en çok güldüren filmdi. neyse şaka şaka aq. bu iğrençliğe daha fazla devam edemeyeceğim. verdim biri.
Up up up.
gereksiz kampanyadır. zaten böyle bi filmin 1 puan alması gerekir. giden kişi kaybettiği zamana karşılık bunu yapmalıdır.
Sikimin bile daha güzel film yapacağı, sıçtığım bok kadar değeri olmayan vine dediğiniz gerizekalılığın fenomeni olarak ünlenmiş bir dalyarağın sikindirik filmine burayı siktir et de ekşide bile "çok kötü, izlenmez, izleyen gerizekalıdır" tarzı yorumlarla gündem yapılması tam bir kapitalist tezgaha benziyor. Ters etki mi yaptırmayı amaçlanıyor bilinmez ama bu sikindirikçe şeyin başka versiyonu olan recep ivedik 5 filminin gişe rekorunun nedeni sosyal medyada çok konuşulması idi. Kapitalizmin türkiyede yaptığı tek şey çıkardığı her ürünü ister iyi olsun ister kötü millete mutlaka satmasıdır. Velhasıl kelam bir filmi beğenmezsen, çok saçma sapan bulursan onun hakkında bir kere konuşursun bir daha konuşmazsın. Sikindirik bir filme "imdb de 1 puan veriyoruz kampanyası" nedir allasen? Kapitalistin ticari bir reklam aracımısın?
vay anasini.

box office rakamlarina baktimda bu video (sinema diyemiyorum bu seye) kara kule filmini seyirci sayisi bakimindan neredeyse ikiye katlamis gectigimiz haftasonu.

bir tarafta matthew mcconaughey ve idris elba var bir tarafta tas catlasa 100 bin liraya mal edilmis bu filmimsi var.

halkimiz tabi ki bu filmimsiyi tercih etmis. sasirmadim. turkiyeye hersey mustehak.
kampanyaya devam!
imdb yi falan siktir edin de filme gitmeyin yeter. şu tip herifler esprilerinin ucuzluklarıyla para kazanmasın yeter.
Mutlaka diyen vardır ama, beyler bayanlar bu filme bir puan verme kampanyasını yapıp aslında reklamını yaptığınızın farkında mısınız acaba? Recep ivedik de 3 puan ne yani? Çok bilinçli türk izleyicisi imdb ye girip yorum, artistik olarak review, mi okuyor? Sadece gündemde tutuyorsunuz şu an. Evet bu entryi girerek belki ben de bi ucundan destek oldum ama dayanamadım çok mu zor dostlarım görmezden gelmek?
recep ivedik gibi bir örnek varken neden yapmasınlar?

win to win film. gişeye oynar ve kazanır. bu halka o bile çok.
ne alaka, niye izlemediğim bir filme gidip 1 puan vereyim? salak mıyım ben? kendi fikrim zikrim yok mu? böyle bir filmi zaten izlemem ama izlemeden niye 1 vereyim onu söyleyin, yavşak mıyım ben? tıklayıp bakmadım bile, halil söyletmez oyuncuymuş galiba bu adamın videolarına gülmediğim gibi kendisine de bir düşmanlığım söz konusu değil. tanımıyorum çünkü, siz de az adam olun adam, hep bir linç peşindesiniz.
bana hitap eden bir film olmadığı aşikar. o yüzden izlemeyeceğim. recep ivedik ve küfür komedilerinin de hepsinden olabildiğince uzak dururum.

lakin neden izlemediğim , değerlendirmediğim bir şeyi kötüleyeyim ki ? beğenmeyeceğini düşünüyorsan, zamanının ve paranın buna değeceğini düşünmüyorsan izlemezsin olur biter.

izleyen insanları ve bu filme emek veren onlarca insanı karalamak niye ? tamam halil köşeyi döner filmle bunda hemfikiriz de o filmde halilden başka ekmek parası kazanan onlarca insan var, onların suçu günahı ne ?
ülke nüfusu artarken toplam zeka sabit ; bu da her birey başına tanımlayabileceğimiz ortalama zekanın azaldığı anlamına geliyor. işte bu nedenden dolayı sinemayı korumak adına vizyona giren filmleri denetleyip yaptırım gücü olabilecek tek bir "estetik -sanat" kurulu bile yokken biraz aklı başında insanlar en azından bunu 1 ile oylayarak tepkilerini ortaya koymalıdırlar diyorum.
1 puanı bile hak etmeyen filme 1 puan verme kampanyası. bence hiç kimse puan vermesin o da puansız film olsun. sıfır puan hehe.