bugün

ülkede 461 bin moron var... bir insan şu filme neden gider arkadaşım?
komik değil
kaliteli değil
seviyeli değil

özetle film bile değil. baştan sona çok afedersiniz "sıçma" repliğiyle komiklik yapmaya çalışan bir sosyal medya ünlüsünün saçmalaması.
yani fragmanını eskaza izlemiş bulundum. aklımdan geçen tek şey şu oldu: o kadar sacma bir hayattayız ki cumali ceber de şener şen filmleri de aynı kategori (bkz: türk sineması) içerisinde. Konduramadım yani. aslında bu cumali ceber tarzı filmler, recep ivedik adlı sikko filmle beraber türk sinemasinda bir akım gibiydi. nasıl bir akım? günlük hayatta görmemiz çok çok imkansız olan, her açıdan uyumsuz bir karakterin bayağılıkları boku çişi ossuruğu üzerinden sığır takımını güldürmeyi amaçlayan filmimsiler. recep ivedik gise rekorlari kirinca bircok yapimci tabiiki para icin buna yoneldi, insan zekasiyla optimum düzeyde dalga geçen filmler aşırı tuttu ve maalesef ki ülkemizdeki zeka-kültür seviyesini gişe rakamlarıyla açığa vuruyor. bu filmin hedef kitlesi çocuklar olarak farz edelim, 10 12 yaşında bunu izleyen bunyeler yetişiyor yani, cumali ceber izleyen cocuklara cumhuriyet emanet ediyoruz.
Buna gülen arkadaşlara çok gülüyorum.
(bkz: survivor cumali)
Harika bir Sinematografiye sahip film.
Bunun yanında seslerin işlenişi, müziklerin dikkat çeken sahnelerde kullanılması filmle bir bütünlük yaratmış.
Oyunculuk ise bambaşka bir noktaya taşınmış. ismini duymadığımız kişiler bile hollywood a selam çakmış. Umuyorum devamı gelir. Şaka lan şaka izlemedim. Bu kadar boş vaktim yok. Olan vaktimi de burda kullandım. Fragmanına bakarak ülkemizin hakettiği türden bir film olduğunu söyleyebilirim.
Bu adamın filmine gülenler ya bunalımdadır ya da aklını kaçırmıştır. Allah seni alsın deyip deyip duruyor. Bunun nesi komik. Eşeğin deh deyince gitmesi çüş deyince durması daha komiktir eminim.
Sıçsam daha güzel bir film olurdu.
bu filmi izleyeceğime üstüne 300.000tl daha koyar ev alırım.
Bir insan buna gülecek ne yaşamış olabilir acaba. Evet.
Bu adama gülen yarına kabız olarak çıkar açık ve net. Yalandan gülme numarası yapa yapa sindirim sistemimi mahvettim lan.
Süper gücü önüne geleni tokatlamaktır.
sanırım şimdilik 2 serilik bir film ama sanırım hayatımda sadece 2-3 dakika dayanabildiğim 2 film varsa o da bunlar...