bugün

içlik giyip tahta kalemiyle martı kaş yapıyorsunuz ve ünlüsünüz.
halkın espri anlayışı, umursamazlığı, burada yapılan bu kadar eleştiri bir yana, başroldeki o kaşlı elemanın iç sesi:

''ben parama bakarım.''
bu adamın vinenlarını falan izlemedim, filmin fragmanı izleyince recep ivedik çakması olduğu çok belli oluyor.
(bkz: türk sinemasının yozlaşması)
(bkz: Sıçmık).
Tamam vineda bir iki videosuna güldük. Meğer gülmemek lazımmış. Beğenmeyecekmişsin azıcık da olsa hoşuna gitmiş bir videoyu. Hemen sineması yapılsın paralar cukka edilmeye çalışılsın. Yakında youtuber gamerların oyun oynama videolarını, teknoloji sayfalarının kutu açılışlarını, makyaj sayfalarının boya badanalarını da sinemada görürüz diye korkmaya başladım amk.

Asıl allah bunları alsın da toplum kurtulsun. Hepimiz sövüyoruz ama bazıları sinemada sövüyor. Ve birileri de para veriyor buna.
filmin afişine bakıp tek bir söz sarfettim: "hıammına!"
bu film hakkında öteki sinemada yayınlanan murat tolga şen'in "cumali ceber: işimiz gücümüz şebeklik!" eleştirisini okumanızı tavsiye ederim.

film hakkında benim yorumum ise şu: bu film yerine tuvalete gidin, sıçın ve klozetteki b.kunuzu seyredin! daha çok keyif alır, daha çok eğlenir ve sanatsal açıdan daha çok zevk alırsınız! üstelik paranız da cebinizde kalır.
(bkz: çöp) hatta. görsel
Gişe rekorları kıracak, Türk yapımı komedi(!) filmi.

Neden rekor kıracağına gelecek olursak;
Vine denilen uygulama ile birlikte "fenomen" diye tabir edilen değişikler türemeye başladı. Fenomenin kelime anlamından bíhaber tipitipler, ortalıkta ünlü olduk gazıyla dolaşmaya, kendilerine artı değer biçmeye başladılar. Ne yazıktır ki, halkımız, özellikle çocuklarımız da buna çanak tuttular. Ağızdan düşmeyen fenomen lafı, vine'ın kapatılmasından sonra instagram'a olan akış. Hepsi günümüz ergenlerinin desteği ile oldu.
işte bu destek ile bir yerlere gelen, filmdeki baş rolde bulunan şahıs da arkasına gazı aldığı gibi kendini oyuncu sanmaya, daha doğrusu "sanatçı" görmeye başladı.
Sonuç olarak, yapım şirketleri de bunu görmezden gelemezdi. para ve şöhret için bulunmayacak fırsattı.
Onlar da bunu değerlendirdiler.
Ortaya bu film çıktı.
Kaliteli mi?
Hayır.
izlenecek mı?
Fazla fazla.

Peki, Para kazandıracak mı?
Evet.
hep recep ivedik'in sıçmıkları bunlar.
ulan biriniz de cem yılmaz'ı örnek alın ne bilim tolga çevik'i, ozan güven'i örnek alın,hep gidip en vasat en rezil en kepaze en yavşağını rol model alıyorsunuz,şahan ve şafak sezer gibi.
Saçmalık recep ivedik karekterine benzetmeye çalışmış lakin bi b.k olamamış fragmanı bile zaman kaybı bir çöp.
Şu şekilde değerlendirilmesi gereken filmdir.

Paraya kıyıp bu filme sevgiliniz ve kendiniz için iki bilet alın. Filmi izlerken sevgilinizi gözlemleyin. Eğer osurmak, küfretmek, tokatlamak gibi eylemlerin yer aldığı sahnelere kahkahalar ile gülerse hemen sinema çıkışında onu terkedin. Çünkü bilin ki o kalitesiz bir bireydir.
Sanat güneşimiz Halil söyletmez'in Cumali ceber karakteri ile başrolünde olduğu başyapıt, Magnum opus.

Eleştirmenler tarafından son 10 yılın en epik filmi olarak gösterilen bu sinema şaheseri, akademi ödülleri'ne aday gösterilebilir.
heyecanla gitmek için beklediğim film.
çok gülüyorum ya o tokat atma sahnelerine.
balkona sıçıyor ya, eee kedi de sıçıyor.*
filmi dmc yoğun destekliyor. dmc'nin müdürü ve dmc şarkıcıları oynuyor filmde. bir de bütün dmc'ye bağlı şarkıcılar twitter'dan reklamını yapıyor.
işte sanat budur be ! Helal olsun size şeğrefsizler ! Üstadım bir de bele götünü sallıyor ay ne güldüm , helal olsun be.
Abi lavuk bide film mi çıkarmış
Biz bunun vine'larına da gülmüyorduk?.
Sanattan ve sanatçı duruştan uzaklaştırılmış toplumların, cumali ceber gibi boş beleş filmlere ve rollere ayılıp bayılması bir hüzündür.
Kabalığın, denyoluğun prim yapıyor olması kaygı verici.
Allah alsın evet, ama cumali ceber' i değil, bizi!
Bu filmi izleyen öz kardeşim olsa reddederim amk. Çok fazla leş film cekiliyor bizde ve bunlar iyi izlenme oranlarına da ulaşıyor ama bu ne birader ya? Bedavayı birak üzerine para ödeseler gidip 2 saatimi bu boka harcamam ben.
hafta sonu 128 bin kişi tarafından izlenmiş. sınırdışı edilmesi gereken 128 bin kişi ve dahası.
2017 yapımı film. cumali ceber serisinin ilk filmi. reynmen filan daha meşhur olmamış o derece.