bugün

müslümanların haftanın her cuma günü kıldıkları namazdır. islam'a göre cuma'ya 3 kere üst üste gidilmeyince kalp mühürleniyormuş. cuma namazı yalnızca cemaatle kılındığından ve pek dindar olmayanlar da bu namaza geldiklerinden en kalabalık kılınan namazdır. kılanlara iyi namazlar, kılmayanlara iyi eğlenmeler.
Tek kolla kılınabiliyor mu acaba diye merak ettiğim namaz. Bir kolum sakat şu an olur mu sizce.
herkes camiye gitmemin şart olduğunu sanır ama en az dört kişi biraraya gelip içlerinden biri imamlık yapsa oda cuma namazı için yeterlidir.
bilerek 2 sefer gitmeyenin dinden çıktığı çok çok önemli namazdır. caminin içi boş iken ayakkabılıkta veya bahçede namaz kılmak camiden çabucak kaçmak için yapılan kurnazlıktır yapmayın kıldığınız namazın samimiyeti kaçar hem de mekruh olur.
görsel
Cumaya gelenlerin gümüş kalemle sevabının yazıldığı namazdır.
farz ibadetidir. temizlik önemlidir koıltuk altı etek altı kılları olmamalıdır. evet..
bu başlıkta bile taşak kılı muhabetine getirdin ya lafı helal olsun.

t: cuma günleri kılınan namaz.
(bkz: bana ne lan gitmem cumaya)
Benimdir.

Lisede cuma namazı diyip müdürü kandırıp eve giderdim.

Benim ailem ateist ulan ne işim var cuma namazında
4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz ve 4 rekat son sünnet olarak kılınır, Son sünnetten sonra 4 rekat Zühri Ahir ve 2 rekat vaktin son sünneti ilave edilir. Cuma namazı cuma günü öğle vaktinde kılınır. Cuma namazı tek başına kılınmaz, cemaatle kılınır.
almanya'da yaklaşık 1 saat sonra vakti gelen namaz.
en son üç sene önce gittiğim dini farzdır, artık fazla siyasileşti.
gitmediysen siyasileştiğini nereden biliyorsun?
rahmetli rafet dedemle giderdik. o, rahatsızlığından ötürü taburede eda ederdi namazını. böyle çocukluk çağlarım, 3. ve 4. sınıf zamanlarım, ne ısrar var ne zorbalık. ben gitmek istemiştim ve gelir misin demelerine evet dedim hep.
binerdik murat 131'e, muazzez ersoy'suz o kontak açılmazdı. muazzez hanımefendiyi bu yüzden severim, bana dedemi hatırlatır.

allah rahmet etsin ve allah razı olsun yalan yanlış ve çocuk da olsak alnımızın secdeye değmesine önayak olan kendisidir.
birazdan gideceğim namaz. her cuma giderim. ne kadar 5 vakit namaz kılmasam da haftada bir ruhum yenilenmiş gibi hissederim.
bugün var.
bugündür.
bugün vardır.
Her cuma günü öğle namazıyla birlikte kılınan erkeklere farz olan namaz. Hayırlı cumalar.
erecto'nun cami önünde tezgah açması durumunda cuma namazına giden entelektüel müslüman kardeşlerimiz o kitapların hepsini satın alacaktır...