bugün

birden kapıya yönel.

ilk adım: kimsenin senin önüne geçmesine izin verme. sadece farzı kılıp çıkanlar olacaktır, onlar doğuştan kazananlar. hedefin sadece kapı olmalı. tanıdıkların gelip senle muhabbet etmesine izin verme. el sıkışmaları çabuk hallet.

ikinci adım: arkandan sana değdirmeye çalışanlar olacaktır. onları görmezden gel çünkü sende önündeki insana değdiriyorsun istemeden. ve muhabbet eden amcalara kulak asma. çünkü konsantreni çıkış yoluna vermen gerek.

üçüncü adım: burnunu tıka. çünkü etrafı saran ayak ve ter kokusunu absorbe etmen gerek yoksa burnundan sesler gelmeye başlar.

dördüncü adım: ayakkabını koyduğun tarafa yakın olmaya çalış. en sol şeritten gidip sağa dönen trafik canavarı amcalar gibi olma.

beşinci adım: ayakkabını alınca kimseye değdirememeye çalış. emin ol senin üstün başın toz olacaktır. ama sen yinede kimseye aldırış etmeden bu kurala uy.

altıncı adım: ayakkabılarını yere bırak. ve giyerken sakın orda giymeye çalışma çünkü arkada tam anlamıyla bufalo sürüsü var. al ilerde giy.

yedinci adım: ve sakın cami çıkışında dilenenleri azarlama.
tebrikler başarı ile camiden çıktınız.
(bkz: cuma çıkışı)
Cuma namazına gitmeyip de gittim diyenlerin çok dikkatli olması gereken zamandır. Camiden çıkan cemaatin arasına karışma anını iyi ayarlamalıdır. Bayram namazına diye çıkıp da dolanıp gelmeye benzemez, dikkatli olunmalı.
güncel Önemli Başlıklar