bugün

hocam iyi hoş olur da gece uykuda yellendin, sabah kalktın çişini yaptın vs vs ne olacak o zaman? diye sorduran sual.
Uykunun abdesti bozacağını bilmeyen kişinin gerçekleştireceği eylemdir.
abdesti soğuk suyla alın diye bir kural yoktur islam dininde. bu yüzden sıcak su bir kolaylıktır.
size günün yarısını ibadetle geçirmenizi emredebilirdi ama 24/1 ini geri istiyor. bu yüzden kolaylık dinidir.
en kötü ihtimalle mesh diye bir şey var sabah al abdestti akşama kadar mesh et.

hala ne diyorsunuz siz lan.

edit: imla.
Yok deve .Uyumak , yellenmek , tuvalet ihtiyaci gidermek , biryerinden kan irin vs. Cikmasi abdesti bozar efenim . (bkz: abdesti bozan haller)
Her tv de bir hoca zaten başka başka konuşup 2 gram aklı olan milletin kafasını karıştırıyor, bari siz yapmayın. Garibin biri görüp inanacak, yazık lan.
işini garantiye alan bugünün işini yarına bırakmayan kişidir.
(bkz: fasulyeyi geceden ıslamak)
uyumanın abdesti bozduğunu bilmeyince düşülebilecek bir gaflet.
götüne güvenen mümin hareketi.
benim gibi götü abdest tutmayanların gerceklestiremeyeceği eylem. Uyanıkken zor tutuyorum uykuda abdest mi kalır amk.
Hayır uyku zaten abdesti bozar. Unutmak bozar. Sen neyin derdindesin ki.
He su var. Perşembeyi cumaya bağlayan gecede banyo yapıp gusletmek sünnettir. Yapılması iyidir. Hatta abdestli uyumak da sünnettir. Ancak uyanınca yeniden abdest tazelemek gerekir.
Kaldı ki soğuk suyla abdest alacaksın diye bir şart yok. Camide abdest alacaksın diye de bir şart yok. Hatta evde abdest alıp mescide abdestli yürümek bile sevaptır.
Git evinde sıcak suyla al abdestini işte çok kasma aga.
alınan abdest boy abdestiyse yerinde bir davranıştır. ki bazı malların aksine ben öyle düşünüyorum.

evet. uyku abdesti bozar, cünüplüğü bozmaz.
12 de okunan ezana binaen 8 de evden çıkmadan alınan abdest varken fıkhen mümkün olmayan eksik eylemdir.

lakin abdestli uyumak çok sevap olduğundan evladır.
güncel Önemli Başlıklar