1. .
  genelde bacak bölgesinde vuku bulan, uzun süreli oturmaktan; dolayısıyla moraran, kan gitmeyen bacaktan kaynaklanan; namaz esnasında insanın sinirini bozan, çözümü bulunmayan sorunsaldır. kişi otururken götüyle bacaklarına baskı uyguladığından kan rahat dolaşamaz. kişi otururken olayı hissetmez. ayağa kalktığında bacaklarına hücum eden kan yüzünden feci bir karıncalanma yaşar. ayak değil beton sanki abura koyim, çok kötü.

  (bkz: zorla cuma namazina goturulen sozluk yazari)
  4 -3 ... der meister
 2. .
  her gün namaz kılanlar için problem olmaz. genelde ara sıra namaz kılanlar için oluşan sorunsaldır. bir de spor yapan kişiler de görülmez bu sorunsal.
  1 ... infected mushroom
 3. .
  (bkz: cumaya gittim geldim entryleri)
  2 -1 ... guzunamca
 4. .
  spor yapmak ya da namaz kılmakla alakası olmayan sorunsaldır. namaz kılan hiç kimse cuma namazındaki kadar götünün üzerinde oturmayacağı için, ancak o kadar uzun beklemelerde yaşanabilir. bacaklara ve ayaklara kan gitmemesi problemi olduğundan; alıştırmayla def edilmesi gibi bir durum da yoktur.
  -1 ... der meister
 5. .
  hiç mi bir yerde yarım saat bir saat kıçını kırıp oturmadın diyerek çözülebilecek sorunsal. duyanda bağladılar yatağa üç gün kıpırdayamadı sanacak. alt tarafı üç rekat namaz kıldın.
  3 ... takino parmino