1. ?.
    neden kaçmak olarak tanımladım. evet son 2 rekat sünnet olabilir, kılmak farz tutulmamıştır ancak bu kişiler neden hızlı adımlarla kaçarcasına camiyi terk etme eğilimi gösterirler, dikkat edin hiçbirisi göz teması kurmaz.
    3 -1 ... xantinya
  2. ?.
    (bkz: son sünneti kılıp kaçmak) ben şahsen böyle yapıyorum.
    1 ... san marinolu
  3. 1.
    -abi benim acele işim çıktı, benim kalan iki rekatı da sen kılsana.
    1 ... 3 tam 1 robot
  4. 2.
    farz olmadığı halde gidebilir.
    1 ... benligine ben katan adam
  5. 3.
    son iki rekatı kılan insanların önünde durmamak ve engel olmamak adına yapılan kaçma! eylemidir.
    ... prophetofhell
  6. 4.
    ayakkabı giyerken kapıdaki izdahama denk gelmemek için gerçekleşen olay.
    1 ... kahretsin fuck
  7. 5.
    Cumadan sonra Kaçtıkları 2 değil 4 rekattır. cuma namazı en az 4-2 yada 4-2-4 şeklinde kılınabilir ve 16 rekata kadar yolu vardır. Bana bile din başlığına entry yazdırdınız ya helal olsun. *
    2 -1 ... tim sah
  8. 6.
    (bkz: cumayı iki rekat kılıp tüymek)
    -2 ... kartalbey
  9. 7.
    cuma namazında son iki rekatı bırakıp kaçmanın hiçbir mantığı yoktur, ve gereksiz bir eylemdir. cuma namazı haftada bir sefer kılınan bir, namaz ve insanlar sanki camiye zorla gidiyorlar. madem gittiniz insan tüm rekatları kılar sünnet dahil. farzı eda eden tam gaz dışarıya çıkmaya çalışıyor. burada işin ve kılınan namazın bir samimiyeti pek kalmıyor sünnetin tutacağı hepsi beş dakika bunun için kaçmak anlamsız. cuma namazını giden kim olursa olsun camiye gittiği anda her şeyi unutup yaklaşık bir saatini oraya ayıracak. manen insan çok huzurlu oluyor.
    1 ... dedektif
  10. 8.
    cuma namazında son iki rekat diye bir kavram olmadığı için asla gerçekleşmeyecek olan eylemdir. cumayı kılmaya gelmişsen başıda sonuda zaten iki rekattır.

Kastedilen şey cuma namazının sünnetleri ise ister camide kılar ister evde. Sünnet olan son sünneti evde kılmaktır diye biliyorum ben.
    3 ... kurshad