1. 1.
    Cuma namazına gidecek olan uluculara ve yazar olmayıp uluya es kaza girip "bilgi" bulmaya gelenlere tavsiyelerdir.

Bugün cuma ve cuma müslümanlar için haftanın en önemli günü. Malumunuz erkekler için ayrı bir zorunluluk olan, camide cuma namazına gidilir.

Gidenler bilir, bazen hiç hoşumuza gitmeyen şeyler olur, camidir allah'ın evidir diye susarız. O sebeple belki yıllar sonra bile birilerine ulaşacak tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

*lütfen camiye temiz geliniz. Haftaiçidir, o gün çalışıyor olabilirsiniz, işçi olabilirsiniz, ama en azından o gün için yanınıza temiz kıyafet alabilirsiniz, camiye girmeden şadırvanda giyebilirsiniz. Elinize yüzünüze kolonya bile sürün, yeterki pis kokmayın.

*lütfen temiz çorapla camiye gelin. Leş gibi kokmasını geçtim, arkadaş benim alnımı koyduğum yere sen o iğrenç çoraplarınla basamazsın. Yeminle alnımı halıya koyduktan sonra hemen elimle siliyorum. Camiye gelmeden önce temiz çorapla gelin. Hakkınız yok insanları tiksindirmeye.

*bazıları dua okurken yüksek sesle anlamsızca "fasfasfasfas tütütütü fasfasfasfas tütütütü" tarzı sesler çıkarıyor. Bu da yanındaki kişinin dikkatini, namaza odaklanmasını engelliyor. Lütfen okuduğunuz duaları sureleri içinizden okuyun.

*camiye geldiğinizde o telefonlarınızı kapatın veya sessize alın. Hak ile irtibata geçmek istiyorsanız halk ile irtibatı kesmeniz gerekir. Zaten namaz sırasında veya hutbe okunurken telefona cevap vermeniz mümkün değil. En sağlamı kapatın arkadaş. Merak etmeyin yarım saat ölmezsiniz.

*en nefret ettiğim şey de şu: her mümin için ayrılmış, iri boyuttaki bir insanın bilr sığabileceği saf çizgileri mevcuttur. Bunun gibi;
    cuma namazına gideceklere tavsiyeler
    Beyaz zeminin bitimini ayak topuğunun geçmemesi gerekir. Ama bazı mallar, sanki cami tapulu malıymış gibi ayağını beyaz zeminin baya gerisine, yani arkasındaki kişinin alnını yere koyduğu yere kadar basıyor. Bu sebeple arkadaki mümin, bu mal oğlu mal yüzünden iki büklüm kılıyor namazını. Böylelerinin ayağını oracıkta kırasım geliyor yeminle. Adamakıllı kendine ayrılmış zeminde kılsana namazını.

Bu ve buna benzer birçok şey yazılabilir. Gerisini başka yazar arkadaşlarda ekleyebilir. Yeterki birilerinin düzelmesine incir çekirdeği kadar katkımız olsun.
    6 ... neflodi
  2. 2.
    cuma günü gidin diğer günler vakit namazı olur.
    2 ... mecburistikamet
  3. 3.
    Yine siyaset yapıp, Tayyip yandaşı kelamlar edilecek.
    Bu durumdan rahatsız değilseniz gidebilirsiniz.
    2 -1 ... alkolik oldum
  4. 4.
    çorapsız ( temiz çorap tabi ) gitmeyin tavsiyesidir. hem görüntü hem sağlık açısından iyi değil. hocanın anlattığı şey ilginizi çekmese bile telefon ile oynamayın mesela. girişte başkalarının ayakkabılarının üzerine ayakkabınızı koymayın. namaz bitiminde start emri verilmiş atlar gibi milleti itekleye itekleye koşmayın. cami lan orası ibadethane yani biraz nizamına kurallarına uyun.
    6 -2 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    camiye bol yardım parası bırakın. sonra sakallı cüppeli abiler ellerinde yardım makbuzu ile bizi rahatsız ediyorlar.
    ... lipsos
  6. 6.
    imamın dediklerine sakın inanmayın.
    1 ... nothingmust
  7. 7.
    Ayaklarınızı iyi abdestleyin, çürük gibi kokuyor ey dayılar. Allahın huzuruna çıkıyorsunuz. Lütfen.
    ... malefiz
  8. 8.
    Namaza gelmeden önce mantı, sucuk vs gibi sarımsaklı birşeyler yemeyin. Sonra geğiriyorsunuz öküz gibi, kokusunu biz çekiyoruz.
    1 ... nevkut nef