Advertisement

 1. 1.
  çoğu müminin bilmediği gerçektir.

  allah kuran'da şöyle diyor:

  "Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı zaman, hemen Allah'ı anmaya koşunuz ve alış-verişi bırakınız. Eğer bilseniz bu sizin için çok hayırlıdır."

  ey iman edenler diyor.

  kadınlar iman etmiyor mu?

  kadınlar imansız mı?

  eğer iman etmiyorlar ise kadınlara farz değildir.

  ediyorlarsa farzdır.
  4 -1 ... sehnsucht
 2. 2.
  (bkz: tutmayın küçük alimi)

  çoluk çocuk herkes hüküm verir olmuş. ey islam sen bu densizlikleride mi görecektin?
  2 -2 ... ille de woman olsun
 3. 3.
  hadisle kuran'ın açık emrinin nesh edilebileceğine inananlara göre kadınlara farz değildir.
  -3 ... rumeli71
 4. 4.
  sen arapçadaki sigaları biliyor musun birader? basitinden müfret, müsenna, cemi, tesniye, müzekker ? sünnetteki uygulamaları araştırdın mı, yoksa meal okuyarak müctehidlik mi yapıyorsun diye sorarlar adama.
  -1 ... hakgeldibatilzailoldu
 5. 5.
  Farz kılınmıştır , fakat toplumun bundan haberi yoktur her ne kadar olmasada farz kılınmıştır inanmayan araştırır , burda yalan yanliş bilgilerle milleti kandırmayın .
  1 ... niqaheuse
 6. 6.
  doğru bir durumdur. bu arada hadislere dayanarak bu konuda bilgi vermek isteyen arkadaşlar aşağıdaki bilgiye de bir göz atsınlar derim.

  "Hadisleri incelemeye Peygamberimiz’in dönemine giderek ve sonra yavaş yavaş kendi dönemimize gelerek başlayalım. Peygamberimiz’in hadis yazımına izin vermediğini, kendi sözlerinin yazımını yasakladığını hadisçiler bile kabul etmektedir.

  En doğru kabul edilen iki hadis kitabından biri olan Müslim’de ve Hanbeli mezhebinin kurucusu ibni Hanbel’in Müsned’inde şu
  hadis rivayet edilerek; Peygamber’in, kendi sözlerinin yazımını yasakladığı kabul edilir. “Benden Kuran dışında hiçbir şey yazmayın. Kim benden Kuran dışında bir şey yazmışsa imha etsin.” (Müslim, Sahihi Müslim, Kitab-ı Zühd; Hanbel, Müsned, 3/12, 21, 33) Darimi’deki hadis ise şöyledir: “Sahabe Allah’ın elçisinden sözlerini yazmak için izin istediler. Ancak onlara izin verilmedi.” (Darimi, es-Sünen) El Hatib’teki hadis şöyledir: “Biz hadis yazarken Hz. Peygamber yanımıza geldi ve ‘Yazdığınız şey nedir?’ dedi. ‘Senden işittiğimiz hadisler’ (sözler) dedik. Hz. Peygamber; ‘Allah’ın kitabından başka kitap mı istiyorsunuz? Sizden evvelki milletler Allah’ın kitabı yanında başka kitaplar yazdıkları için yoldan çıktılar.’ dedi” (El Hatib, Takyid,) Tirmizi’den de bunu öğrenebiliriz: “Allah elçisinden sözlerini yazmak için izin istedik, bize izin vermedi.” (Tirmizi, es-Sünen, K. ilm)"

  kaynak: Uydurulan Din ve Kuran’daki Din kitabı HADiSLERiN (SÜNNETiN) iNCELENMESi bölümü sf 57
  1 -1 ... dalgamaya
 7. 7.
  Aman ha. Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin. Zaten yeterince fazla olan cami sayısı iki katına çıkar.
  ... ecevit mavisi