bugün

an itibariyle türkiye gündemindeki hashtag.
görsel

olum zaten zorunlu değil. gitmeyin alla alla.
yok yazılmasınız merak etmeyin.
Sanki khk ile kılınıyor. Al seccadeni git cami dışında kıl hani ille de camiye girmek istemiyorsan. Ya da hasır var hasır seriliyor cami dışına.
sizi bilmem ben önlemimi aldım cami kamerasından canlı olarak namazı izleyip evde televizyon karşısında kılacağım teknolojiden anlamayanlar düşünsün*
(bkz: cuma namazının seyircisiz kılınması)

Komple iptal etmeye gerek yok. ilk 11'ler ve teknik direktör(imam) kılsın.
Cuma namazı iptal oldu desek bile diyanet "cumartesi daha az tehlikeli hem cuma gününe daha yakın" der ve buna inananlar da kabullenenlerde olur bak.
olmaz o, çıkar onu aklından.
maskemi takarım, giderim namazımı kılarım.
Ürkmüş yaban eşşeklerine ne oluyor ?

Siz zaten cuma kilmiyorsunuz size ne ooggluuumm?

Edit : hadi lan hadi işinize bakın

Sizi ciddiye alan kim .
onun doğrusu (bkz: bütün ibadethanelerin geçici süreyle kapatılması) yoksa sanki diğer ibadethanelerde insan toplanmıyormuş gibi oluyor.
yok yaaa !

camiye yardımı nasıl toplayacağız. acımızdan ölelim mi ?
sıfır beyin sahibi çomarlar anırıyor gene 'namaz kılmayanı neden ilgilendiriyor' muş. beyinsiz siz orada virüsü kapınca anında orada mı gebereceksiniz a beyinsiz, oradan çıkıp binlere milyonlara bulaştıracaksınız.
ben bu halkı tanıyorsam, insan ölümleri artana kadar böyle bir şey olmaz. en son noktada da fetva ile iptal ederler.
ölenler şehit ilan edilir.
isteyen gitmez kardeşim cami kapısına kilit vurulacak hali yok. devlet veya diyanet en fazla önere bilir, tercih halkındır. boş lakırdıya gerek yok.
Kimse demiyomuş ki disko bar kapatılsın, yoo Ben diyom zaten barlar felan boş olmuş ama butun barları, kafeleri, restorantları, marketleri kapatırsan ekonomi felc gecirir, ayrica kimse butun camiler kapatilsin demiyo sadece cumbur cemaat gidilen Cuma namazında kapatilsin deniyo.neyse bu dindoşlara bi şey anlatılmaz, harbi aşırı zeka.
Hadi Cuma namazında bizbizeyiz. Esas tehlike Antalya alanya bodrum marmaris kuşadası v.b. diğer tüm tatil bölgeleri. Çünkü hepsine yurtdışından uçakla yabancı turist gelecek. Muhtemelen de virüslü hasta olanlar da. Kimse onlardan bahsetmiyor, naber? Niyekine?
bahaneye de bak. samimiysen meyhaneler kapatılsın başlığı da açsana. onlarca sarhoş kapalı ortamda hem de alkollü, her türlü hastalığa açık. ama namaz iptal olsun bahanesiyle herkesin elini yüzünü yıkayarak girdiği cami kapanacak bir de daha çok hayal görürsünüz siz.
Cuma zorunludur. Nasıl zorunlu değildir kazasını kılsınlar diyebiliyorsunuz? Hahaha. Vakit namazı mı bu?

Cuma namazı farzdır. (bkz: farz)

Ayrıca ben gitmeleri taraftarıyım, bırakın ölsünler.