1. 1.
  bir müslümanın dinin emrettiklerini her zaman yapması gerekir elbette ama cuma gününün önemini anlayarak o güne özel olarak namaz kılması da hoştur. neticede o günde namaz kılmayabilir. veya kandilde içki içmemesi.. allah (c.c.) o güne verdiği hürmetten dolayı belki o vatandaşımızı mükafatlandıracaktır... bilemeyiz ki...
  14 -6 ... desiree
 2. 2.
  cumadan cumaya camiye uğrayan ve her türlü naneyi yiyip cuma namazını kılan çok az bir kesimdir . kalkıpta bu arkadaşlara 5 vakit namazını neden camiide kılmıyorsunuz diye soracak değiliz, niyetlerini yüce allah(c.c.) bilir.

  amma velakin yurdum insanı ve hepimizin bildiği üzere cuma namazı camii'de bir topluluk ile kılınır. 5 vakit namaz hususunda illa camiide kılın buyrulmamıştır. 5 vakit namazı cemaat ile kılmak ayrı bir sevaptır.

  cuma günleri yurdum insanının elinde halılar ile sağda solda, bayırda, yolda namaz kılması kadar güzel hiç bir şey yoktur kanımca. düşünsenize bi, cuma günü tüm camiilerin bomboş olduğunu...
  3 -1 ... kumsaldaserapgorenadam
 3. 3.
  KURAN' A GÖRE TAKVA KUL iLE ALLAH ARASINDADIR. iSLAMDA RUHBANLIK YOKTUR Ki BU NEDENLE BiR iNSANIN DinSEL iBADETiNi BU ŞEKiLDE YARGILAMAK BAŞTA iSLAM OLMAK ÜZERE iNSAN HAKLARINA DA HAKARETTiR.
  2 ... birdy
 4. 4.
  (bkz: hiç olmamasından iyidir) insanı.
  3 ... dilamze
 5. 5.
  herkesin ibadeti kendinedir durumu.buna vicdanen rahatlam durumuda denilebilir.
  ... simentra
 6. 6.
  elinde teleskop, dürbün sırça köşkünün balkonundan müslüman ahaliyi gözetleyen kişilerin tespitidir.
  4 -3 ... kara hilal
 7. 7.
  ulan sen kılmıyorsun bari kılana bok atma durumu söz konusudur. ister sağda ister solda sürter, isterse de zina yapar. cuma günü gider namazını kılar kime ne? Yok yok ben anladım bu cuma namazlarını kabul eden farklı bir merci var. Allah(c. c.) bu yetkiyi, bu konu ile ilgili sınıflandırma yapan şahsiyetlere vermiş.

  -Senin kıldığın cuma kabul değil beklaağğğeee
  -Senin ki kabul sen geyyçç.
  +abi ben?
  -sen dün içmişsin kabul değil.

  (bkz: ybsg)

  gelelim kandil de içmiyorum meselesine. dini duygular insanın maneviyatındandır. kimileri alışkanlıktan kimileri ise farzdan dolayı bazı dini vecibelerini yerine getirir. ama bunun sınıflandırmasını yapmak kimseye düşmez. 335 gün 6 saat içki içiyorum, ramazan ayında da orucumu tutuyorum. kabul edilir mi zekeriya hocam ? *
  -2 ... cirkinordekyavrusu
 8. 8.
  (bkz: çaktırmaaaa)
  2 ... espressivo
 9. 9.
  cuma gününe kadar yapabilecegi tüm zina ,hırsızlık,dedikoduyu yapıp af dilemek için namaza giden müslümanlar......
  ... plalian
 10. 10.
  cuma namazinin özelliklerinden birisi de cemaat halinde ve mutlak suretle camide kilinmasidir. eger devletin maasli olarak görevlendirdigi bir imam yoksa mescit, tekke, dergah gibi yerlerde dahi kilinan cuma namazi usulüne uygun olmaz. * belki de normal zamanda isinden dolayi camiye gelemeyen insanlarin gelmesinden dolayi kalabalik oluyordur.
  ... sokakta