1. 1.
  her cuma çıkışı kapının orada bekleyen emmidir efendim. sanki caminin o kadar ihtiyacı vardır ya bu amcamız her cuma çıkışı allah rızası için lafını da kullanarak ve kişileri kıllandırarak para toplamaktadır. acep paralar nereye gitmektedir o muammadır.
  hayır bir de amcamız sanki cumayı kılmaya gelmemiş. millet içeride namaz kılar bu ise camiye yardım allah rızası için şu bu diyerek para toplar. git namazını kıl kardeşim ne bileyim.
  çıkışa bir kutu koy, işte camimize yardım yaz üstüne ne diye dileniliyor ki anlamış değilim. zaten para vermek isteyen verir senin orada bağırmana gerek yok.
  3 -1 ... kolibalili
 2. 2.
  az çok demeyelim camiye yardım edelim şeklinde bir mottosu olan emmilerdir.
  (bkz: muslumanin mali muslumana helal)
  1 ... delikedi
 3. 3.
  en asil duygularin insani olan emmidir. gonullu olarak camii yaptirma ve yasatma dernegine uye olur. para toplanacak olan hafta namazi her zaman kildigi ve alisik oldugu en on saf yerine, buyuk fedakarlik yaparak en arka safta kilar. farz kilinip, selam verilir verilmez serginin basina gecer ve vazifesini yapar. herkes gittikten sonra da sunnetleri eda eder. cok fedakardir cook!

  paralari ic etmek aklinin ucuna bile gelmez zaten. ama herkesi kendi vicdan aynasindan gorenler icin boyle bir suphe sozkonusu olabilir...
  2 -1 ... el erzurumi
 4. 4.
  birileri yardım etmedi demesin diye yapılan yardım ne kadar makbuldür orası ilgili makamlar tarafından tartışmaya açıktır, bu kimseler bence milletin gösteriş yapma duygusunu sömürmek için vardırlar ve bunu çok iyi yaparalar.
  (bkz: bir ytl ile hava atmak)
  (bkz: gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş)
  ... antisosyal
 5. 5.
  her seferinde aynı adam*, aynı kelimeler olur nedense. ezberledi be ezberledik.

  evet cemaat camimize yardım edelim. az çok demeyelim camimize yardım edelim cemaat. tellalığı bizden sevabı sizden.
  ... this too will pass
 6. 6.
  hangi arada namazını bitirip de o tezgahı açtığını merak ettiğim kişidir. maneviyatdan maddiyata bu kadar hızlı geçiş yapması da, samimiyeti hakkında kıllandırıyor beni.
  ... ooze
 7. 7.
  bayramlarda kapının önüne çıkıp şeker dağıtan amcadır.
  ... mrsnpr
 8. 8.
  cuma namazı bitiminde ögle namazınıda kılmak isteyen insanlara zulm havası yaratan paragöz ipnelerdir.. ( cogunluk icin bahsediyorum )
  ... konumuzbudegil
 9. 9.
  (bkz: cami) .
  ... leyla leyla
 10. 10.
  paraları toplayıp topuklayacaktır.
  ... system error