bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    entelektüel muhabbetleri kimsenin iplememesi, kültüre dair konularda çok az entry ve başlık girilmesi, hit alan ve en dolu başlıkların nedense ısrarla ajdar, zekeriya beyaz, siyasi partiler (siyasetçiler) ve futbol takımları (futbolcular) olmasından mütevellit orataya çıkan durum.

aksi halde veriler neden bu şekilde orantısız dağılsın ki?

(bkz: bana sözlükte cahiller entry giriyor dedirtemezsiniz)
    ... beyazyelkenli
  2. .
    turkiye cumhuriyetinde siyaset yapmak cok basit istir. ezberlenen ve içi bosaltilmis bir kaç minval üzerinden kelimeler sarf edilir ve yapilir. bir kaç kalip vardir. vatan millet sakarya sloganlari üzerine cesitlemeler yapip ya da kahrol amerika, emparyalizme son özneleri üzerine komposizyon yazildiği vakit bu iş olur biter. misal bakin su secimlerde atilan nutuklara elle tutulan yepyeni bir sey söyleyen bir sey var mi? ha 1991 secimlerinde atilan nutuklar 2007 secimlerinde atilan nutuklar arasinda fark yoktur. fark sadece söyleyen insanlarin adidir. bilimsel konusan, bir fikir sunan yok. sadece avur zuvur. millet meclisine kapaği atmak önemli ve orda kalmak önemlidir. muhalefet ile iktidar arasinda bir fark yoktur. sadece benim adim kerim seni cok fena severim edebiyati vardir. üsenmeyin meclis tutanaklarini okuyun. 1974 ile 2007 arasinda hiç bir fark yoktur.

işte bu kısır ortamda bastakiler bok oldugundan mutevellit tebaaninda bok olmasi kacinilmazdir.

diyelim ki ezber bozan bir öneri getirdiniz. ne mi olur? fikre fikir ile karsilik verilmez. genellikle havlama, demogoji ve bel alti darbeleri ile karsilik verilir. vatan haini yaftasi bile yapistirilir. eh bu da cahillikten dolayi gelir. farkindayim

futbol ise tam anlami ile basit bir olaydir. kolaydir. herkes teknik direktor, klub baskani yahutta futbol menajeri bu ülkede olabilir. (yahut öyle sanir) öyle karmasik bir oyun değildir. en aptal kişi bile bir iki kelam söyliyebilir futbol hakkında. gerci bu bollukta televizyondaki programlarin bir cogu amigoluktan baska bir sey değildir. derin bir analiz yapan ve farkli acilari gösteren toplasaniz anca 5-6 insan vardir. ne olacak spor diye futbol dayatilan bir toplumun üyesiyiz.

gerek hayat sartlarindan dolayi gerekse tembellik ettiğimizden dolayi düsünmeyi bilmeyen bir toplumuz. ve bu yuzden bok icinde badem kadini gibi davranmaya bayiliyoruz. özellikle son 200 senenin neden heba oldugunu, neden 20 yuzyili iskaladiğimizi neden sonuc iliskisinde incelenmesi artik bence sarttir. treni kacirmiş bir milletin ahvadi olmaya ne kadar dayanacağiz büyük bir merakla bekliyorum. herhalde bu gidisat benim torunumun toruna kadar böyle gider.
    2 ... mulayim