bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    gabriel garcia marquez romanı.
    3 ... cikarinbeniburdan
  2. 1.
    Kitabın arka kapak yazısı: "Her yazar, yazdığı en son romanın en iyi romanı olduğunu sanır. Benim bu romanım için böyle düşünmemin nedeni, yapmak istediğimi tam olarak gerçekleştirebildiğimden almamdır. Romanlar, yazılırken yazarlarının elinden kaçıp kurtulmak isterler. Romanın kişileri, kendi özyaşamlarına dönerler, en sonunda da canlarının istediğini yaparlar. Ben hiçbir romanımda, bu romanımdaki kadar ipleri elimde tutamadım. Belki bunu, konu ve hacim nedeniyle başarmışımdır. Konusu çok sert olan ve hemen hemen polisiye bir roman gibi işlenen bir roman bu. Üstelik oldukça da kısa. Sonuçtan hoşnutum." Gabriel Garcia MARQUEZ
    1 ... kehribar
  3. 2.
    gabriel garcia marquez in muhteşem romanı.
    kısa ve öz...
    okunduğuna asla pişman olunmayan cinsten bir hikaye.
    marquez in tüm kitapları gibi gerçek, yaşanmış ve haber olmuş bir olaydan alınma...
    ve hatta marquez in ailesinin de bizzat yaşadığı bir hikaye...
    en can alıcı kısmı romanın kahramanı santiago nun dilinden dökülen şu cümle;

- beni öldürdüler!!!
    2 ... sıçtırtma lamasına
  4. 3.
    soru işaretleri bırakan bir romandır.
    1 ... yasakani
  5. 4.
    ben sabah işe kalkıyor muyum sen ondan haber ver.
    3 ... pulp fiction
  6. 5.
    sıkıcı , kasvetli , boğucu bir kitap.
    -1 ... lusi
  7. 6.
    susturulmuş bir toplumun anlatıldığı bir kitap. sizin dışınızda herkesin öleceğiniz zamanı bilmesi nasıl bir duygudur acaba?
    2 ... lorek
  8. 7.
    okuduktan sonra hrant dink cinayetiyle benzerliğinin farkedileceği roman. romandaki katil karakterler santiago'yu öldüreceklerini bağıra çağıra söylerler sürekli, kimsede birşey yapmaz. sonuçta bu vahim olay gerçekleşir.
    1 ... pilar ternera
  9. 8.
    detaylı tasvirleriyle okuyana santiago nasarın ölümünü görmüş gibi hissettiren roman.
    ... fata morgana
  10. 9.
    adı geçen kahraman sayısı fazlaca olduğundan kafaları bulandıran, sayfa sayısının azlığına rağmen içi ustaca doldurulmuş, sabırlı okurlara seslenen hoş bir kitap.
    ... aura