bugün

bugün oynanmış manchester united - barcelona şampiyonlar ligi yarı final maçından önce ve maç esnâsında da sık sık basın tarafından yapılan karşılaştırma. vs burada versus demek, "-e karşı" anlamına geliyo' (hahaha).

ronaldo 23, messi ise 20 yaşındadır.
ronaldo portekizli, messi arjantinlidir.
ronaldo şu an dünyanın en pahalı futbolcusu ünvânını almış kişidir. en son bi' 125 milyon euro diye bir fiyat duymuştum ki bu çeyrek kattrilyona denk, evet ebesininki desek yeridir.
ronaldo'ya geleceğin beckham'ı gözüyle bakıyor önemli bir kitle. çocuğun eli yüzü düzgün diye kendisine buradan moskova'ya uzanacak bir vermek isteyen hâtun kuyruğu olabilir herhalde.
messi'ye ise geleceğin maradona'sı gibi daha çok futbolla ilgili bir yakıştırma yapılmış.
boy (ronalda)> boy (messi) (messi 1.69 falan)
teknik kapasiteleri ikisinin de çok yüksek ama ayak bilekleri hakikaten ronaldo'nun çok güçlü. piçin (övmek için küfretmek) youtube'daki videolarına bir göz atarsanız adamın karşısındaki elemanı acayip hızı ile yere düşürdüğünü görebilirsiniz. ayrıca 100 metreyi 13 saniyede koşuyor (muş).
gerçek zamanlı el emeği olan bu entry bana messi hakkında bi bok bilmediğimi ve kıyaslamayı paso ronaldo üzerinden yaptığımı göstermiştir. neyse...
işin futbol kısmını bir kenara bırakırsak kesinlikle messi. bir kere herif temiz yüzlü, o kadar yeteneğe, ilgiye rağmen bir artistik demecini, hareketini görmedim. ama ronaldo ibnesinin tipi bile ofsayt, özellikle saçlar. hareketler, bakışlar inanılmaz itici. hele o frikik atmadan önce bacakları pergel gibi açıp nefes alması yok mu, taşaklarına vurasım geliyor bütün gücümle.
ronaldo hollandalı gayler tarafından en begenilen futbolcu seçilmiş ve bu konuda messiyi geçmiş futbolcudur.
29 nisan 2008 manchester united barcelona maci'nda bu kapışmada messi, ronaldo'nun eline vermiştir.
lionel messi'nin açık ara önde olduğu karşılaştırma.

(bkz: 29 nisan 2008 manchester united barcelona maçı)
messi'nin dünya kupalarında daha çok iş yapma ihtimali vardır c. ronaldo ise anca avrupa şampiyonalarında fırtına estirebilir. c. ronaldo ne kadar yetenekli olsa da artist tavırlarından dolayı gelecekte karı kız aleminde futbol hayatını söndürebilir. messi ise daha efendi bir tavır gösterdiğinden böyle bir tehlike uzak görülüyordur.
Messi'nin belki tek kaybı * fiziği olmaması. Yani çıkıp reklam filmi çekmez. Tabi bu bizi de pek bağlamaz. Ben futbolcunun zeki, ahlaklı ve çevik olanını severim tanımına uyan oyuncumuz Messi.
29 nisan 2008 manchester united fc barcelona maçında çaldığı tüm topları ronaldo'ya verip harcatan ona rağmen kazanmasını bilen bir takım olan,bu yüzden ronaldo'nun artisliklerini kaldırabilen,gerektiğinde 10 kişi oynayan manchester defansı tek başına bir messi tarafından boncuk edilmiş sıralı halkalar halinde şık bir tesbih yapılmıştır.
messi'nin kamışa daha su yürümemiştir. ronaldo elin karılarıyla tatile gidebilecek kadar bıçkındır.
messi kendine maradona'yı örnek alır, ronaldo al pacino'yu.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.