1. 1.
  Şehrin isyancı ruhunun bayrağı Livorno takımıysa, takımın bayrağı da Cristiano Lucarelli. 29 yaşındaki forvet, buralı bir liman işçisinin çocuğu. 12 yaşından beri Livorno tribünlerinin gediklisi. Torino, Lecce, Valencia, Atalanta gibi üst düzey takımlarda oynarken, sakat ya da cezalı olduğunda da, Livorno 'Kurva'sında yerini alıyordu. 2003'te, Torino'yu bırakıp, 100 bin avro aşağısına Livorno'ya gelmesi, onu büsbütün efsaneleştirdi. Menajeri, 'Milyonunuz Sizde Kalsın' adıyla kitaplaştırdı onun öyküsünü. Kitap şu cümleyle bitiyor: "Livorno herhangi bir takım değildir, italya futbolunu kurtaracak güçlerden biridir."

  Lucarelli 25 golle, Livorno'nun Seria A'ya çıkışında büyük rol oynadı. Otonom Tugaylar taraftar grubunun kuruluş yılı olan 1999'a selamla, 99 sırt numarasını taşıyor. "Doğduğumdan beri komünistim" demişti bir beyanatında. 1996'da 21 yaşaltı milli takımda attığı ilk golde formasını sıyırıp Che Guevaralı tişörtünü göstermişti. Bir daha milli takıma çağrılmadı. Şimdi, 'rezerv' kadroda yer alıyor. Sol yumruğuyla 'komünist selâmı' verdiği için Di Canio'ya verilenin üç katı cezaya çarptırılmıştı.
  http://www.cristianolucarelli.it/
  6 ... juansebastianveron
 2. 2.
  oyuncular kendilerine uygun takımları bulurların son ornegi.(siyasi olarak)
  ayrıca bkz;
  (bkz: sinisa mihajlovic)
  (bkz: paolo di canio)
  1 ... anil teknik
 3. 3.
  italya milli takımında şans verilmemesi üzerine yöneltilen soruya; benim asıl milli takımım livorno. orada zaten oynuyorum diyerek, gönülleri fethetmiş italyan futbolcu. *
  9 ... fowler
 4. 4.
  sayın nilay yilmaz kendisi ile ilgili yazdığı satırlarda hislere tercüman olmuştur:

  Madem ki yoksulların yanında durmuştur şerefi hak etmiştir der Jose Marti, insanlığın tanıdığı ilk büyük sakallı için. Bu sözü yeşil sahalarda etmek aklımızın ucundan geçmezdi; ama etmek farz oldu;
  Uzak bir ülkenin, uzak bir köşesinde tutkuyla marşlar söyleyen taraftar kitlesinin inançlarıyla dövmelenmiş çocuğu. Reddedeni öğüten bir çarka yel değirmenlerine saldırır gibi bilenen.
  insan ne kadar anlatsa da bazı şeyleri ifade edemiyor.
  Bazen bağırmak gerekiyor: Forza Livorno, Avanti Lucarelli
  ... fowler
 5. 5.
  alisilagelmis sekilde 30 lu yaslarinda meshur olan italyan forvet...
  ... errein
 6. 6.
  gecen eylül ayinda tanisma serefine eristigim büyük futbolcu. sans eseri uefa kupasi icin bulundugum ülke avusturya ya gelmisti. beni italyan taraftarlardan biri sandi. ben arkadaslara fotografi söyle böyle cekin diye bagirirken bu ne dili diye sordu.ben de türkce dedim.o zaman cok sasirmisti bana birseyler sormak istedi ama hic ingilizcesi yoktu. sadece thank you turco friend dedi.sonra siradan bir taraftar gibi(o macta sakatti ona ragmen taraftarlarla maca gelmisti)maci izlemek icin tribüne gitti. onu sonra elinde livorno bayragi elde sallarken taraflarinin arasinda gördüm. heralde bu adama 200 milyon euro transfer parasi verseler yüzündeki o an ki gülümsemeyi saglayamazlardi.
  9 -1 ... mister no
 7. 7.
  livorno nun resmi internet sitesinde kendisine ait olan sayfa açıldığında cav bella otomatik olarak çalmaktadır.
  1 ... numb
 8. 8.
  luca toni'yi bayern münih'e satan fiorentina'nın bir sonraki sezon için büyük ölçüde anlaştığı futbolcu. son haftalarda isteksiz oynadığı için livorno taraftarlarınca protesto edilmiştir.
  ... blakkheim
 9. 9.
  radikal solcularin takimi livornoyu birakip liberal solcularin takimi fiorentinagecmesi muhtemel topcu.
  2 ... mister no
 10. 10.
  livorno'dan mircea lucescu'nun çalıştırdığı ukrayna'nın shaktar donestk takımına transfer olan ve üç yıllık sözleşme yapan müthiş golcü...
  ... aslanadam