bugün

1. Günüm pozitif olduğumu öğrendim.

Bir kaç gündür hafif baş ağrısı ve bir halsizlik var idi..

Şu an 14 günlük karantina başladı

Herhangi bir rahatsızlığım yok bakalım ne olacak gün gün editlerim..
görsel

2. Günüm

Göğsünde büyük bir baskı var çok halsizim. Balgam başladı..

Ne gelen ne giden var. ilaç bile getiren olmadı. 112 yi aradım ikaç gelecekmi diye.. Motorlu kuryeler yoğunmuş. Baş ağrım devam ediyor.

3. Günüm terleme var sabah çok öksürdüm ağrılarım yok..

Sabah il sağlıktan aradılar bastım fırçayı aramayın diye...

3 gündür bi gelemediler..

4. Gün baş ağrısı öksürük çoğaldı..
Bugün bir terliyorum bir soğuyorum sistem allak bullak.. Öksürük nöbetleri başladı.

5. Günüm bugün sabah çok kötü idim. Panik bile yaptım. Hiç birşey yiyemiyorum. Öğleden sonra biraz rahatladım. Fakat zor be sözlük git gide vites yükseltiyor. Ve daralıyorum.

6. Günüm koku alma yetim gitti. Hafif baş ağrım var. inanılmaz bir ağırlık var üstümde.. Sanki hiç geçmicekmiş gibi..

Karantinada sıkıntılı olmaya başladı..
11. Günüm göğüs ağrısı başladı hırıltı geliyor. Vücut ağrısı ishal ve ateş devam ediyor bakalım yaşama tutunabilecek miyim.
gerçekse geçmiş olsun.
2. Günümüz bitti.. Öğleden önce çok kötüydüm. Birden bir rahatlama oldu.. Soğuk soğuk terleme kaldı..

Duş aldım pişman oldum üşüme başladı..
3. Gün terleme çok ağrı yok halsizlik devam.
5. Gün zorlaşmaya başladı
6. Günü bitirdik.
geçmiş olsun kardeş. umarım daha iyisindir.
Sabah test sonucumun negatif çıktığına sevinirken akşama doğru eşimin sonucunun pozitif olduğunu öğrendim.

Neyse ki testi yaptırdığımız gibi odalarımızı ayırmıştık. Fakat insan gene de bulaşır mı diye tedirgin olmuyor değil. Bulaşmasından ziyade ikimiz de hasta olursak ve ben daha kötü olursam bize kim bakacak derdi. Malum kimse gelemiyor da.

Eşimin durumu şu an için iyi. Hafif öksürük ve ishal var.

Hastaneye test yaptırmak için gittiğimizde saatlerce bekledik, o kadar çok test yaptırmaya gelen var ki. Zaten beklerken korona olmamak bile bir şans.
Eşim bugün ilaçlarını kullanmaya başladı. 12 saat arayla toplam 18 adet ilaç içti. Yarın bu sayı düşecek.

Bugünün belirtileri terleme ve hafif burun akıntısı.

Zaman zaman bana da bulaşır mı diye endişe ediyorum. Sanırım coviddeb değil ama çamaşır suyundan bir şey olabilirim.

Evde neredeyse bütün camlar açık. Yerden halıları kaldırdım. Her sabah dokunulmamış olsa da kapı kollarını ve lamba anahtarlarını siliyorum. Yerleri de tabi ki.
Plastik tabak çatal bardakla yemek veriyorum. Onları kullanamadığım durumlarda eşimin bulaşıklarını önce çamaşır suyuna basıyorum ardından sadece onun bulaşıkları ile 70 derecede yıkıyorum.

Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Günde 3 ana 3 de ara öğün ile besliyorum. Meyvesini eksik etmiyorum. Daha ne yapabilirim bilmiyorum.

Umarım bana bulaşmaz.
geçmiş olsun denilesi günlük.
ayrıca:
(bkz: entry nick uyumu)

edit: entry-nick uyumu bir üstteki yazar içindir.
Bugün durumu biraz daha kabullenmiş olarak geçti. Fakat iyice masumlar apartmanındaki safiyeye döndüm. Su faturası üç katı falan gelir muhtemel.

Eşimin bugün sadece sırt ağrısı oldu. Aldığı ilaçlardan olabilirmiş öyle demiş aile hekimi. Bol bol meyve yiyor ve su içiyor. ilaçlar karaciğeri zorluyormuş. Umarım ilerde sıkıntı yaşamayız.
Bugün durumu iyice kabullenmiş fakat anksiyetemin arttığı bir gün olarak geçirdim. Akşam 7 gibi soğuk soğuk terledim. Bir an ateşim çıktı sandım fakat alnım buz gibiydi. Bana bulaşıp bulaşmadığı yakında belli olacak gibi.

Eşim ise dün gece uyuyamadığı için bugün keyifsizdi. Burun tıkanıklığı ve seste çatallaşma mevcuttu.

Bizim için biraz gergin bir gün oldu.
Dün biraz keyifsiz geçti. Eşimin burnu tıkanık olduğu ve sesi çatallaştığı için keyfi yoktu. Fakat başka belirti yok.

Bugün ilaçların son günü. Kendini daha iyi hissediyor. Neşesi yerine geldi.
Bugün ilaçlar bitti ve tam anlamıyla eşimin keyfi yerine geldi. Yüzü gülüyor artık.
Herhangi bir ağrısı sızısı da yok.

Ben de biraz daha rahatladım fakat hala temizlikten kendimi alamıyorum.
Bugün 7. Gündü.

Artık hiçbir belirti yok. Karantinanın bitmesini bekliyoruz sadece.

Temizlik takıntı haline gelmeye başladı. Küçük safiye olmasan bari.
8.gün belirtisiz geçti.

Ne zaman virüs yayması bitecek merak ediyorum.

Karantina süresi sizce yeterli mi?
Bildiğim.kadariyla 2. 3. Test diye bir şey yok. Dolayısıyla karantina sureni, bitse de siz korunmaya devam edin. Ayrıca antikorlar da geçici maksimum 5 6 ay koruduğu iddia ediliyor. Kalıcı hasar bırakma riski de yüksek. Bu nedenle geçirenler daha da temkinli olmalı.
Covid değil ama kan kaybından öleceğim.

Başıma bir elimin kesilmediği gelmenişti. Hastaneye de gidemiyormuşuz.

112 den izin almak zorundaymışız ya da onlar götürecekmiş. Aradım gelmemek için binbir türlü bahane sundu. En sonunda dikişlik mi değil mi göstermek istiyorum dedim. inşallah yarım saate gelecek.

Artık bu şanssızlık değil de nedir.
virusle mucadele ettigimiz 8 ay boyunca aktif olarak ise gidip geldim calistim.
hala hastalanmadim.
direnelim arkadaslar.
Ambulans geldi ve hastaneye gittik fakat dönüşte geri getirmiyoruz ona göre hastaneye götürelim istersen dedi. Covid karantinasındayım ve nasıl dönersen dön yani???

Üzülüyorum, kimseye bir şey diyemiyorum ama bu kadar da olmaz yahu!! Hem çıkmayın diyorsunuz hem de nasıl gidersen git.

Kendim direkt doktora gitsem ceza yazacaktınız ama değil mi?

Yazık benim güzel ülkemin vatandaşına. Yazık gençliğe.
annem grip oldu, iyileşti. annemden bana grip bulaştı, saçımı kurutmamam da tuzu biberi oldu.
normalde grip, bende ilk boğaz kuruluğuyla belirti verirdi. geçen hafta ilk birkaç gün halsizlik, huzursuzluk, yorgun olduğum ve başka bir hastalık belirtim olmadığı halde uyuyamamak gibi şikayetler yaşadım. birkaç gün sonra grip belirtileri ortaya çıktı. bir gün yorgan döşek yattım. grip beni o kadar rahatsız etmiyordu ama çok halsizdim.
zencefil ve ıhlamur sayesinde ertesi gün iyileşmeye başladım.

iyileştim ama koku ve tat alma duyum halen yerine gelmiş değil. bu nedenle içimde küçük bir şüphe tutuyorum.
güncel Önemli Başlıklar