bugün

tedbirler ciddiye alınmadığı sürece gelmesi kaçınılmaz dalgadır.
hem de ne dalga....tsunami geliyor ama kimsenin zerre umurunda değil...
ulusal fahrettin sabiti'ne takılmayın. bakanlığın açıkladığı verilerle gerçeklerin hiç ilgisi yok.

ikinci dalga yaklaşık bir hafta önce başladı. yeni rekorlara doğru gidiyor.
geliyor gelmekte olan.
Pek yakında ikinci dalga ile boğuştuğumuz gözler öüne serilecektir

Plajlarda, sahillerde, düğünde, dernekte, bayramda seyranda, corona ile salsa yapmanın bir bedeli olacaktır elbette.
Durun bakalım bu iyi günlerimiz, kötü günler yakındır.

Maskesini, kolunda, dirseğinde, çenesinde taşıyan iflah olmaz zırtabozlar umarım derslerini alırlar ve ilahi adalet işler.
Zerre umurumda olmazlar, hiiiç kusura bakmayın.
Sen cansın da, biz pAtlıcan mıyız acaba, biz de terliyoruz, biz de bunalıyoruz, biz de nefes alamıyoruz, bize de sıcak, bil istedim
iki kat maskeyle yolculuk yapan, maskesini her daim kullanan, , kurallara uyan, sorumluluk bilinci gelişmiş hiçbir insanın kılına zarar gelmez umarım.
Ulu tengri duy sesimizi! Çook amin.
Kasım gibi tahmin ediliyor Allah muhafaza.
ikinci dalga beklenen, gelmesi tahmin edilen bir şey değildir. ansızın gelir. sözde tıp insanlarının ve medyanın velvelesine takılmayın. şu anda tek bir dalga var ve bu dalga küçük dalgalanmalarla ilerliyor ve giderek azalıyor. olay bu.
Hayat ne türkiye'de nede dünya da bir daha durmaz.
Sağlık önemli insanlar korunabildiği kadar korunur.
Fakat bu işi uzatmanın bedeli koronadan yıkıcı olur.
Ekonomi çöker.
Eğitim çöker.
Sosyal hayat çöker.
Spor çöker.
Bu çöküntü koronadan fazla hasar yaratır insan oğlu için.
Ya ölüyor insanlar diyenler var.
Haklılar ama ya kimse ölmesin diye tedbirleri zirveye çıkarırsın sistem çöker ya da hayat bir şekilde devam eder.
Hiç bir devlet ve hükümet hayatı daha fazla durduramaz.
Gerçek bu.
Boşuna ikinci dalga hikayesi yazmayın.
iki değil beşinci dalga gelse fark etmez.
adım adım geliyor.
Tedbirler konusunda insanların hala hiç bir şey olmayacakmış gibi bir ortam oluşturmalarının bedeli bu gidişle çok ağır olacak.

Göz göre göre vebal almayın.
Herkes o kadar şanslı değil.
Lütfen maske ve mesafeye dikkat edin.
insanlarımızin tedbirsizliği yüzünden gelen durumdur. Covid yoğun bakımda çalışıyorum. Oranın halini görseniz kendinizden utanırsiniz.
Bizim kurumda çatır çatır çalışıyoruz kamuda esnek çalışma sadece öğretmenlere söküyor.