bugün

"lütfen devam et courtney, frances için..hayati çok daha mutlu olacak bensiz.."

kurt cobain'in intihar mektubundan..

hey courtney love! fuck you!
Hayatımda gördüğüm en ikonik ve cool kadınlardan biri. Şarkıları ve tarzı mükemmel ama kişiliği pek iyi olmayan kadın. Eskiden çok güzelmiş.
(bkz: eyşan)
kurt cobain hayranlari bana kızacak biliyorum ama gencligindeki haline bayildigim kadindir. sozluktekiler de nefret ediyor ve begenmiyor. enteresan bir cekiciligi olmasa kurt birlikte olmazdi. demek ki kurt da farkli bir seyler gormus onda.
kurt cobain hayranlarının neredeyse tamamının nefret ettiği kadın. ikinci yoko ono.
kurt cobain'in kara kutusu.
tam bir orospu. iyi muzisyen oldugu falan da yoktur. elimizde olsa pamuklara sarmalayacagimiz, kafayi yerse de mutluluktan olmasini saglayacagimiz biricik kiymetli curt cobain'i ne hallere sokmustur.
abartmiyorum, hayattaki en buyuk dusmanlarimdan.

o gerci beni tanimiyor. * *
(d. 9 Temmuz 1964), ABD'li müzisyen ve oyuncu.

San Francisco'da doğan sanatçının beş yaşında iken annesi babası ayrılmıştır. 16 yaşında kendi başına yaşamaya başlamış ve dünyanın çeşitli yerlerinde (Portland, Japonya, Tayvan, Guam ve Alaska) striptiz yaparak hayatıni kazanmıştır. 1987'de Alex Cox'un Straight To Hell fiminde rol aldı ve müziğe kesin dönüş yaptı. 1991'de grubu Hole ilk albümü Pretty on the inside'ı çıkardı.

Kurt Cobain ile 1989'da bir konserde tanışmış, 1991 gibi ilişkileri başlamış ve 24 Şubat 1992'de Nirvana'nın Avustralya turu öncesi Hawaii'de Waikiki Plajı'nda evlenmişlerdir. Aynı yılın Ağustos 18'inde kızları Frances Bean doğdu. Nirvana'dan evvel anlaşma yaptığı Geffen Records'la, başarılı Live through this albümünün çıkmasından 4 gün önce, 5 Nisan 1994'te kocası Kurt Cobain intihar etti. Kurt'ün ölümünün sebebinin Courtney olduğu birçok Nirvana hayranı tarafından öne sürülüyor.

1994 yılı Nisan ayında av tüfeğiyle kendini vurarak intihar eden Kurt Cobain, ölümünün ardından pek çok soru işareti bırakmıştır. Cobain'in uyuşturucu bağımlılığı bir gerçek olsa da ölümünün ardından eşi Courtney Love'ı da kuşku ardında bırakan bazı komplo teorileri gündeme gelmiştir. Bunlardan en çok bilineni Cobain'in kanında bir insanı öldürmeye yetecek dozdan çok daha yüksek miktarda eroin bulunmasıdır. Cobain öldürücü dozun üç katı eroin ve pompalı tüfekle ağzına ateş edilmiş bir şekilde bulundu. Bunları kendi kendine yapması mümkün değildi. Bıraktığı veda mektubunun sonunda Courtney Love'un el yazısı ile yazdığı yazılar bulunmuştur. Konu aydınlığa kavuşmuş değildir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Courtney_Love
Bir psychedelic olduğunu düşündüğüm kadın cinsli yaratık.

Kurt kalp ben.
Kurt hayranlarının çoğu, kocasını -fiilen- öldürdüğüne inanmaktadır.
mtv'de madonna'yı göt etmişliģi vardır. Sırf bu yüzden severim.
kurt'ten olan kızını erkeklere pazarladığı söylenen servet avcısı eroinman.
Hala Amerikalılar Kurt Cobain'i ödürüp öldürmediğini tartışıyor. Kimileri psikolojik olarak çökertti diyor kimileri intihar değil fiziken de Courtney öldürdü diyor. ama aleyhine başlatılan üç soruşturma delil yetersizliğinden sona erdirildi. Bu arada yanlış yatırımları ve aşırı harcamaları nedeniyle milyar dolarlık evini satmak zorunda kalırken Nirvana'nın kataloğundan nasılsa eline geçirdiği büyük bir kısmın telif haklarının çoğundan vaz geçmek zorunda kaldı, yani anlayacağınız bayağı fakirleşti; hatta -vah vah- bir plak şirketinde çalışmaya bile başladı. TV'De ağlarken röportajlar verdi, Kurt'un her gece rüyalarına girdiğini söyledi.

Yine de Nirvana hayranlarının ona karşı olan nefreti dinmek bilmiyor.
amerika'nın tuğba ekinci'si.

rock aleminden yatmadığı bir ben kalmışımdır ben de o alemde değilim zate.
kevaşe ruhluluğu bi yana bu kadının söz yazarlığı gerçekten çok iyi. hole'ün celebrity skin albümü ise kendi alanında bir başyapıt.
kişiliği ne kadar iğrençse tipi o kadar güzel.
kelime anlamı orospudur.
(bkz: borderline personality disorder)
kurt cobain in en büyük hatası olan iğrenç yaratık. görsel
Daha geçen haftasonu istanbul, Beyoğlu Pera'da bulunan bayan.
Kurt'ü öldürdüğüne inandığım karı. küçük ucube. kendini bok sanan ama boka yazık eden ruh hastası.
özgür olmakla sınırı aşmanın ölçüsünü çok uzun zaman önce kaçırmış dengesiz insan. rock-alternatif müzik camiasında pj harvey gibi bir kraliçe varken, ki kurt kobain bile pj harvey hayranıydı, kendinin rock müziğinin en öncü ve en iyi kadın müzisyeni ve hatta en iyi kadın gitaristi olduğunu iddia eden kişilik. bu kadar saçma yanlışlıkları yapmasının arkasında neler var heralde bir kendi biliyordur ama dışarıdan görülenler böyle.
son zamanlarda mono şarkısının dilimden düşmediği hatundur. kendisini günahım kadar sevmem, orspu şıllığın tekidir o ayrı.

http://www.youtube.com/watch?v=S2SmHALECBw
kendisi bir hayli maldır dahası leştir.

suratına baktığınızda, sabah uyandığında yüzünü dahi yıkamayan, akşam makyajıyla uyuyan, dişlerini fırçalamayan, pasaklı, görgüsüz, kokuşmuş bir kadınımsı görürsünüz. ne elle tutulur bir icraatı vardır, ne de bir bok yapmasa dahi yapıyormuş gibi gözükür. saygınlıktan çok çok uzaktır. bir paris hilton bile bu kadından daha az kaşar ve maldır. grunge'mış, isyanmış, anarşizmmiş. oysa tek yaptığı şey uyuşturucu alıp, orasına burasına estetik yaptırmak ve her önüne gelenle yatıp, gazetelere kiminle nasıl yattığını anlatmak. 50 yaşına yaklaşmış olmasına rağmen hala saçmalıklarla gündeme geliyor.
twitter'da ayıp fotoğraflarını paylaşmış kişi. kim olduğu konusunda hiçbir fikrim yoktu bu başlığı okuyana kadar.
görsel
güncel Önemli Başlıklar