bugün

Sanırım ödeme zorunluluğu getirmiş site.

Corona bizi de vurdu 3-5 ateşleyim diyorlar.
hala gayetle kullanışlı olan seyahat dostu internet sitesi.
bir dönem sahibi oldugum müzik stüdyosuna 2 arkadaşım devamlı farklı ülkelerden kızlar getiriyordu. bazen de kızlı erkekli kalabalık gruplar... çin, ispanyol, brezilya, polonya ağırlıklı çeşitli etnik grupları ağırladım.
gel zaman git zaman bu olayın couchsurfing oluşumuyla ilgili olduğunu öğrendim. yaklaşık 1 sene boyunca çok farklı kişileri ağırladık. sonra siteyi açıp biraz incelediğimde bursa da populer mekanlarda benim stüdyonun ismi geçiyor. yedirip, içirip, "mutlu mesut" ülkelerine gönderdik. artık sanırım eskisi kadar populer değil.
daha önce iki kere kullanma şansı bulduğum site.

geçen sene hiç referansım olmadan wroclaw'da bir kızla buluşup bir şeyler içmiştik. beni kabul etme sebebi ise daha önce türkiye'yi ziyaret etmiş olmasıydı.

ikinci kullanımım ise bu sene brüksel'de oldu ve yine bir hatun kişisiyle buluşup şehri gezdim ve hayatımda yediğim en güzel waffle'lardan birini denedim.

insana çok şey katabilen sitedir velhasıl. ancak türkiye'de çok düzenli çalışmamaktadır maalesef.

(#38070185)
sevilendir..
öpücük öpücük..
Artık sadece pompa amacına dönmüş bir site malesef.
şahane bir site.

arkadaşlar, çok samimi söylüyorum pompa gözüyle bakmayın. onu aklınızdan çıkardığınızda hakkaten insana neler katıyor görme imkanınız olur. heee pompa da olur, olacaktır ama amaç o değil.

şahane tipler lan. belki 20 kişiyi misafir ettim en az 15i zehir gibi tiplerdi. zeki, birçok şeyi aşmış. insanın ufku açılıyor. değişik bi şey ya. mesela dinlerden, milliyetçilikten falan bahsediyorsun paat o sıra sabah ezanı okunuyor. hallerini görmen lazım. onların dilinden kendini görüyorsun. ne bileyim mesela siksen hindistana gidemem ben. komformist ve tembel biriyim. çok param ve çok zamanım olacak anca öyle. o ikisi de bir arada hiç olmadı. neyse bu tipler gidiyor mesela. anlatıyor, neler yaşamışlar. gerçekten keyif veriyor. hani niğdede falan yaşamıyorsanız, davet edin insanları. pişman olmayacaksınız.
Eğer fotoğraflarınız, referanslarınız düzgünse günde ortalama 3-4 konaklama talebi gelen, kendinizi kah çek bir mankenle sohbet ederken, kah genetik öğrencisi almanla konuşurken, kah gecenin birinde mesaj atıp sende kalabilir miyim diyen türklerle konuşurken bulabileceğiniz oluşum.

Yapacak birşey yok tüm dünyada olduğu gibi güzel kızlar 2-0 önde başlıyor ev arama işine.
--evil mod on--

en çok türklerin kerizlendiği site. 3-4 senedir içindeyim. istanbulda yaşıyorken kaç kere geldiler istanbulun orta yerindeki
evimizde kaldılar ayrı ayrı gruplar yedik içtik beraber gezdik falan sağolsunlar hepsi güzel güzel referans da bıraktılar
sonra sıra bize geldi ulan nereye gitsek red ya da cevap yok. çok çirkin falan da değiliz çok şükür. ha bir iki kız arkadaş vardı onlar gene kalabildiler bi kaç kez. ama derim ki çok kasma. evine kabul et muhabbet et dile baya faydası oluyor. ama 3 kuruş para harcama. aslında çok sık da yapmamak lazım ülke ekonomisine zarar. otelde kalsın ibneler.
hele ki fransızları direk eleyin. geneli kıl insanlar.

--evil mod off--
kiz degilseniz genelde isinıze yaramayan sitedir. tabi turkiye icin konusuyorum.
harika bir internet sitesdir. üç günlük almanya gezimde iki tane host buldum. bi gece birinde iki gece diğerinde kaldım. çok da yardımcı oldular.
gece 12 de hiç tanımadığın bir hintlinin evine gidip kalmanı sağlayan oluşum.
https://www.facebook.com/...eo.php?v=1511387835766659
yeni insanlarla tanışarak onları misafir edebileceğiniz yada onlara misafirliğe gidebileceğiniz bir internet sitesi.ne yazık ki türkiye'de genellikle kadınlara hizmet veriliyor.bunda da abaza olarak nitelendirilen erkeklerin yabancı hatun avına çıkması en büyük etkendir.öyle ki şahsen tanıdığım bir abinin tek kelime ingilizce bilmeden profil oluşturması ve türkiye'ye gelecek olan her bayana couch isteği yollaması bunun apaçık ispatıdır.
yurdum ve dünya abazalarının istilasına uğramadığı müddetçe on numara oluşum.
sırtçantalılar için muhteşem bir sitedir. gezilerinizi ucuza çıkartmanın yanı sıra gittiğiniz ülkenin kültürünü en iyi yaşama şekillerinden birini size sunar.

Brezilya'da yaşadığım bir coucsurfing deneyimim;
https://www.facebook.com/...eo.php?v=1493923464179763
harika bir site.

daha önce yaşadığım şehre göre hatta türkiye standartlarına göre çok rağbet gören bir şehre taşındım. sonrasında da bu siteye üye kaydımı gerçekleştirdim. eğleneceğimi biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum doğrusu.

hiç bir referansım yoktu ilk başta. ilk konuklarım da 5 tane litvanyalı kızdı. geriye dönüp baktığımda nasıl güvenip de geldiler bilmiyorum. onlara da sordum gerçi, profilime çok net şeyler yazmışım.

birçok misafirim oldu. evde ağırlamadıklarımla dışarıda sohbet ettik. çok net söylüyorum ufuk açıyor. her gelenden bir şey öğrendim. kimileri salt vuruş için giriyor bu siteye. emin olun 40 kilometreden anlaşılıyor bu. daha doğrusu anlaşılıyormuş.

hee sevişme olmuyor mu? hem de çatır çatır. o başka konu. ama bu siteyi bunun için kullanmayın. geçen ay müslüman bir rus kızı ağırladım. allahım kızın bildikleri, burdaki çoğunluktan daha fazla. gerçek bi müslümandı. rusyadan böylesinin çıkmasına çok şaşırmıştım mesela.

biri meditasyonu öğretir, biri kabaktan dünyanın en güzel yemeğinini yapmayı, kimi hayatınızda hiç duyamayacağınız şarkıcıların şarkılarını getirir flashında falan... gerçekten efsane bir site.
zamanında, ukraynalı ve yunan turistleri fazlasıyla misafir etmeme vesile olmuş site.

az ekmeğini yemedik couchsurfing.
misafirini memnun etmek zorunda hissettirip ne yapsam ne etsem nereye götürsem nereyi gezdirsem diye insanı strese sokan organizasyon. en azından bende o etkiyi yapıyor.
2 hafta sonraki st petersburg tatilim için katıldığım misafirlik ortamı. henüz uygun bir host bulamadım ama çok kullanışlı ve bir çok insanın faydalandığı bir site. birde deneyimi olanlar gelen kutumu aydınlatırsa güzel olur.
2013 yazında Avrupa' nın çeşitli kentlerinde kullandığım, çok farklı hikayeler dinlememi sağlayan, bana harika arkadaşlıklar kazandıran, dünyaya ve insanlara karşı olan bakış açımı törpüleyen, sevilesi internet sitesidir. Böyle bir oluşuma katılan insanlarında sizin gibi açık fikirli, her konu üzerinde özgürce konuşabileceğiniz bir kitle olduğunu bilmek, insanı bu oluşumun bir parçası olmaya daha çok iter.

Yanlız yine de, sitede host ararken veyatta birini evinizde ağırlayacağınız zaman dikkkatli olunması gereken bir kaç nokta vardır. insanları olabildiğince profili dolu olan, referansları bol bir kitleden seçmeniz hem sizin hem karşınızdaki insan için en güvenli yoldur. Zira 2011 yılında ingiltere' de couchsurfing yoluyla kendine bir host bulan Hong Kong' lu bir hanım kızımız, hostu tarafından tecavüze uğramıştır. Bu yüzden dikkatli olunmalı, fake hesaplardan uzak durulmalıdır.

Takdir edersiniz ki her bireyin kendine göre bir hayatı ve bu hayatında kendine göre programları vardır. insanların evinde konaklarken onların bu rutinlerine ve programlarına saygılı olunmalı, kişi kendi programını da hostlarının programları çerçevesinde ayarlamalıdır. mesela bazı hostlar evlerinin anahtarlarını size teslim ederken, bazıları etmez. Bu durumda insanlara ' neden bana anahtar verilmiyor? ' diye sormak yerine, kararlarına saygılı olunmalı, eve gidiş geliş zamanları da ona göre ayarlanmalıdır.

Hostlarınızın evinde kalırken size altın puan kazandıracak bir kaç jestte vardır elbette. Mesela Türkiye' den ayrılmadan hediyelik bir şeyler alınabilir, bu karşınızdaki insanı çok mutlu edecektir. Zira Avrupa' da ki pek çok millet bu tarz hissiyatlı ve düşünceli tavırlara sahip değildir, ve bu tarz hareketleri oldukça sempatik bulurlar. Ayrıca, hostunuzun evinde kalırken eğer bir akşam yemeği yapılacaksa ve bunun için alışverişe gidilecekse, alışverişi siz ödeyiniz. Realistik bir çerçeveden bakıldığında, bu insanlar size bedava konaklama ve günün yorgunluğunu atmanız için sıcak duş olanağı sağlamaktadır. Sizde insanları sömürmek bu düzene biraz katkıda bulunabilirsiniz.

Site hakkında bilgi edinmek isteyen olursa, buralardayım gençler.
daha önce norveçli bir gezgini ve sloven çifti evimde misafir etmemi sağlamış platform.

ne olur şuna bulaşmayın barbar türkler. net.
güzel bir site. bikaç turiste ev sahipliği yapıp baya eğlenmiştik. lakin abazalar yavaş yavaş keşfetmeye başlamış bulunmakta. yabancı insanlarla tanışıp farklı kültürlere ev sahipliği yapmak istiyorsun Ahmet Mehmet dakka başı mesaj çakıyor tanışalımmı görüşelimmi ulan gidin facebookta twitterda kovalayın tek kullandığım sosyal siteye ne diye salça oluyorsunuz. sinirleniyorum.
bir insanın hayatını kısa süreliğine de olsa renklendirebilen bir sitedir. ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte yaşıyorsanız pek işinize yaramaz ancak yalnız yaşayan biri için bulunmaz hint kumaşı. eğer yalnızlık sizi zamanla asosyalleştirdiyse burada karşılıklı fayda bağlamında insanlarla iyi ilişkiler kurabilirsiniz. sizi tanımayan, muhtemelen hayatının başka bir evresinde görmeyecek bu insanlarla etkileşmek, güzel bir güven ortamında muhabbet etmek son derece güzel.

ilk konuklarım, herkesin bu yoldan geçtiği gibi 2 erkek 1 hatundan oluşan polonyalı bir gruptu. iş münasebeti ile evi onlara sık sık bıraktım ve hayatımda bu kadar temiz insanlar görmedim. 22 ekimde gelip 24'ünün sabahı gittiler ve işten eve geldiğimde evi hep pırıl pırıl buldum. hani birini tutsam bu kadar olmazdı.

kendileri ilk oldugu için biraz tecrübesizlikler oldu. geldikleri gün, dışarı çıkabiliriz dediğimde hatun olan barcelona nın maçı var onu izleyelim diye tutturdu. garip insanlar vesselam. kız fanatik barçalıydı ve real den nefret ediyordu. 2 gün de maç izledik. 2. gün nispeten güzel muhabbet oldu.

buradan aldığım referansla da dün akşam tayvanlı müthiş bir insanla tanıştım. yalnızca 1 gecelik kalacak yer arayan bu güzel insan belki de hayatımda bu kadar kısa sürede bende bu kadar pozitif etki bırakan yegane kişi. 30 gündür türkiyedeymiş ve bugün yunanistan'a gitti. 30 günde biriktirdiği muhteşem hikayeleri sırasıyla anlattı. o kadar müthiş şeyler var ki içinde, sabaha kadar oturup dinledim ve 3 saatlik uykuyla işe geldim. abazalar bizim işimizi oldukça kolaylaştırıyor, iyi ki varlar. yol yordam bilen biri olarak dikkat çekmek ve ev sahipliği yapmak çok daha basit oluyor.

ingilizceniz de orta ve üstüyse çok rahatlıkla iletişim kurabiliyorsunuz.

profil sayfanıza yazdığınız her şeyi didik didik inceliyorlar, bu konuda seçici olun. evime gelen tayvanlıya bana nasıl güvendiğini sorduğumda işin piri olduğu için detayları verdi ve şaşırdım. tabi bilmeden de doğru ata oynamış olmak keyif vermedi değil.

bu insanlarla seks düşünen barzolar da olacaktır. yapacak bir şey yok, tayvanlı dostumun dediğine göre bazı davranışlarımız onların ülkesinde baya bilindikmiş. utandım, sıkıldım ama bir nebze de olsa ülkenin kötü imajını kurtardığımı düşünüyorum.

sitenin bir diğer güzel yanı, gün geçtikçe artan çevreniz sayesinde birçok ülkede size saygı duyan, sizi seven ve nispeten kendini borçlu hisseden birileri oldugundan bir gün oralara yolunuz düşerse yalnızlık çekmeyecek olmanızdır.
Yurtdışındayken işime çok yarayan site, oldukça para tasarrufu yaptım bu site sayesinde. Gitmeden önce sitede kalacak yer bulma kısmı biraz sıkıntılı, oldukça fazla kişiye mesaj atmanız gerekebilir, fakat bulunca çok işinize yarayacak bir olaydır kendileri. Şiddetle tavsiye olunur.
couchsurfing'le alakalı bir yazı http://www.sacmancorman.c...sleten-site-couchsurfing/