1. 1.
  uktedir.

  Hardcore/Punk, Thrash metal grubu Corrosion Of Conformity 1982 yılında Kuzey Carolina'da kuruldu. ilk kadrosu davulda Reed Mullin, gitarda Woody Weatherman, bas gitarda Mike Dean ve vokalde Benji Shelton'dan oluşan grup 1980'li yıllarda Crossover Thrash türünde çığır açan, öncü gruplardan biri oldu. 1982 yılında "No Core" firmasının yayınladığı toplama albümde ve 1983 yılında yine aynı firmanın yayınladığı "Why Are We Here" adlı toplama albümde yer aldıktan sonra Benji gruptan ayrıldı ve yerine Eric Eycke geçti. 1984 yılında ilk albüm "Eye For An Eye" piyasaya çıktı. Yoğun olarak Hardcore/Punk etkisi taşıyan albümde grup Heavy metal'e ilk adımlarını da attı. 1985 yılındaki albüm "Animosity" ise Cross-over türünün klasiklerinden biri olmuştu. Albüm piyasada büyük bir coşku ile karşılanarak hem Punk hemde Heavy Metal dergilerinde övgü dolu kritikler aldı. 1987 yılında Simon Bob Sinister gruba alındı ve 1987 yılındaki "Technocracy" EP'si ile grup Thrash metal konusundaki müzisyenlik yeteneğini gözler önüne serdi. 1991 yılındaki "Blind" albümü ile tam bir Heavy metal grubu haline gelmişlerdi. Tabi bu süreçte grupta birçok üye değişikliği de yaşanıyordu. 1993 yılında Karl Agell ve Phil Swisher grubu bıraktı, Mike Dean ise gruba geri döndü. Bir sonraki sene Columbia Records ile anlaştılar. "Deliverance" adlı yeni albümlerinde Southern metal olarak adlandırılan türe doğru bir hareketlenme vardı. "Wiseblood" (1996) ve "America's Volume Dealer" (2000) albümlerinde bu tarzın peşini bırakmayarak sürdürmeye devam ettiler. Grup son yıllarda müziğine Stoner Rock türünü de karıştırmaya başlamıştır.
  ... dreamcatcher
 2. 2.
  grubun zamanındaki beyni pepper keenan; müzikal yasamına down grubunda devam etmekte olup, yazın metallica konserinde alt grup üyesi olarak sahne almıştır.coc; zamanında sahane sarkılara imza atmış crossover grubu olarak sınıflandırılabilir.ayrıca metallica vokali james hatfield'in bu grupla arası çok iyi olmakla beraber bir kaç şarkıda, vokallerde yerini almıştır.
  tavsiye olarak bir kaç sarkı örnegi vermek gerekirse;
  albatross,
  clean my wounds,
  dance of the dead,
  zippo,
  stare too long,....
  1 ... unam
 3. 3.
  Yukaridaki entrylerde de goruldugu gibi corrosion'u tanimlarken hardcore thrash punk heavy metal ifadeleri gecer bu kadar genis yelpazede degerlendirilen muzik cvsi ne kadar efsanevi bir grup oldugunu gosteriyor derim. Kirli ton severler icin sahane grup.
  ... kamyoncu
 4. 4.
  oldukça güzel işlere imza atmış olan amerikan sludge, groove, thrash müzik grubu.
  1 ... soyle sebastiyan