bugün

Alt komşumun karantinada olması ve apartmana girer çıkarken ki hissettiğim gerginlik.
çinlilerin her şeyi yemesi aklıma geliyor.
Gece gündüz emek veren bizden daha çok savaşan doktorlarımız haklarını ödeyemeyiz.
babamın da hasta olmasıydı, ölücek sandım.
gecen sene agustos ayi birisi gelip bana bir virus cikacak cinden butun dunyaya yayilacak.sokaga cikma yasagi olacak.insanlar olecek.devlet gercek olu sayisini saklayacak.ise gidemeyeceksin.kodla maske alacaksin.marketler kapanip belirli saatler acilacak deseydi cildirmis ve sizofren oldugunu dusunurdum.
en yakin saglik kurulusuna ihbar ederdim.

kaoscu pezevenk der gitmeden once de doverdim.
kavuşulamayan maskeler.
"Bu virüse karşı elimizde güçlü bir koz var; yakalanmamak."
ilk zamanlarda sosyal medyada yayılan videolar. yerlerde bayılan insanlar, hastanelerde yerlerde yatanlar.. hala da tedirginliğim devam ediyor.
Sokağa çıkma yasağı..
fahrettin koca.
uzun ince bir şey.

edit: gönlüm el vermedi, onu sildim...
bekarlar adına zedelenen seks hayatı.
Şöyle bir ülke düşünün ki; Koronavirüs ile mücadele kapsamında genelge yayınlayan vali, kendi yayınladığı genelgenin aksine maskesiz düğüne katılıyor. Aynı yerin emniyet müdürü ise halay çekiyor. Yer Batman. Oluyor bunlar. Koronavirüs'ün Türkiye'de ciddiye alınması için benim öngörüm yaklaşık 1.000.000 kişinin ölmesi. Ancak ondan sonra ciddiye alınacak bazı kurallar.
Virüsü yayan o ilk Çinli geliyor benim aklıma.
Ulan Aylardır maske ile siperlikle sıcakta çalışıyoruz. Tamam bize bir şey olmaz da Evimize hastalik bulaşmasın, yaşlı insanlar var, az uzak duralım kalabalıktan diye sosyal hayatımızın içine edildi.

Senin ben ananı sikeyim amk sıçan suratlı asyalısı. Mimiksiz sarkık göz kapaklarını aça aça sikeyim piç.
kıtalar arası seyahat eden virüstür. ibineler parayı sonradan bulan görmemişler gibi uçaklara atlayıp atlayıp her tarafa yayıldılar..
vaka sayısı pik noktasındayken "iyi gidiyoruz iyi!" diyip iyice azaldıktan sonra birazcık artışta "eyvah ikinci dalga!" diye ortalığı karıştıran kötü niyetliler.
istatistik bilimi ve siyaset biliminin kesişim kümesi..
eliyle ağzını kapatan adam.
Türkiye'ye biraz geç gelmiş olması.
(bkz: luppo) ve marketin önünde kavga eden 2 kişi.