bugün

görsel
24 mart günü öğle saatlerinde yaptırdığım test sonucunda koronavirüs (covid-19) testim pozitif çıktı.

akabinde hanım ve çocuklara test yapıldı şükür ki korktuğum olmadı negatif çıktılar. acil bir şekilde kayınbaba ile onları memlekete gönderdim. özel bir hastanede karantinadaya alındım.

üç hafta önce belediyedeki bir iş nedeniyle tayland'lı iki mühendis ile toplantı yaptık. muhtemelen onlardan kaptım. aynı şekilde toplantıdan bulunan diğer muhendis arkadaşımda pozitif. (durumu iyi)

yaşım 44. genel durumum iyi. korona süresince biraz ateş ve öksürük yaşadım. kronik rahatsızlığım yok. doktorlar bir iki gün içinde taburcu edeceklerini söylediler.

bana bulaşmaz demeyin bu illetin herkesi ziyaret etme potansiyeli var. kendinizi izole edin, yaşlı ebeveynlerinizi evde tutun.

sigara içenler için süreç nefes darlığı olarak zorlu geçiyor. solunum cihazına bağlanmaya kadar yolu var. virüs vücudunuzdan atılana kadar kafanızdaki fanus ile 4 gün yaşıyorsunuz.

alkol sigara uzak durun evinizde kalın.
Şubat - mart'da patlaması beklenen virüs.

Aq pisleri ne bulurlarsa yiyorlar.

Yecüc mecüc kılıklı orospuçocukları.
görsel
Aşısı bulunmadığı sürece, tehlikeli olmayı sürdürmesi muhtemeldir. Eğer bulaş özelliğini, kendiliğinden, yitirmezse. Bir zamanlar deprem için söylenmişti, birlikte yaşamak. Ama gerekli tedbirleri alarak. Şimdilerde aynı cümle, koronavirüs içinde geçerli olacak, gibi.
Korunmak için;
1. Maske,
2. Sosyal (fiziksel) mesafe,
3. Hijyen,
4. Kalabalıktan uzak durmak, önemli der işin, uzmanları.
bugün marketlere yapılan stok saldırısıyla ne kadar aç gözlü ve "benden başka herkes ölsün" güdüsüyle yaşayan bir topluluk olduğumuzu bir kere daha gördük. allah akıl fikir versin. savaş çıksa ayvayı yedik gerçekten.
görsel
Fransa gazetesi, corona virüsten korunanları ve korunma yöntemlerini yazdı.
Corona virüsten en çok korunanlar müslüman kadınlar.
Çünkü onlar:
1-Niqab (peçe) takarlar.
2-Erkeklerle tokalaşmazlar.
3-Kimseye sarılmazlar.
Sanırım dünyaya bir gerçeği anlatmak istiyor;
Haberlerde Amerikalılar ekmek için kavga ediyor, Avrupalılar boş raflara bön bön bakıyordu.
Her şeyin ve her yerin sahibi olduğunu sanan insan bir yanılgıdaydı,
insan sokaktan çekildi ve sokaklar itip kaktığımız kedi ve köpeklere kaldı.
Her gün açıklanan ölüm haberleri nedeniyle insan, insan hayatının, yaşamanın, varoluşun ne denli kıymetli olduğunu anlamaya başladı.
Demek ki artık tüm canlılara karşı daha saygılı ve daha paylaşımcı olmanın, felaket senaryolarına konu olan hiçbir şey eskisi gibi olmayacak cümlesini artık eskisi gibi bencil olmayarak değiştirmenin, değişmenin tam zamanı!
nasil coronacagiz?
kesinlikle çin yapımı olamaz çünkü çinlilerin yaptığı hiç bir şey bu kadar kaliteli olamaz.
görsel

THe creation of dezenfektan.
Türkiye geneli uluslararası fuarlar da iptal.

Petrol arz fazlası, borsalar kaos, fed faiz indirimi gerçekleştirdi..

Bir fırtına tuttu bizi.. hiç hayırlı şeyler olmuyor.
2018 yılında ABD’de çekilen VENOM filminin 16. dakikasında virüsün ilk taşıyıcısı Çinli bir kadın bir Çin pazarında yılan yiyor ve daha sonra Çin pazarındaki insanları öldürüyor.

Virüsün ilk taşıyıcısı olan Çinli kadının gömleğinde "CORiNNE" yazısı dikkat çekiyor.
görsel

görsel
görsel

(!) ...
inşallah çinin nüfüsunun büyük bir bölümünün ölümüyle sonuçlanır
sebeplerine gelecek olursam
Sen doğu türkistanlıları toplama kampında topla
Onları kurşuna diz
kadınların evlerine çinli erkekleri sokup aynı yatakda yatmaya zorla. insanlık mılan bu orospu çocukları.
inşallah büyük bir kısmı virüsden ötürü ölür

Sözüm bütün çinlillere değil bu tür uygulamaları yapan ve bu tür uygulamaları destekleyen insanlıkdan nasibini almamış orospu çocuklarına.
güncel Önemli Başlıklar