1. 773.
    şükür, bombalar yağmıyor .....
    -1 ... sertoksoz
  2. 774.
    corona virüsü
    5 ... traveler of secret moments
  3. 775.
    Ulan şerefsiz virüs. Bizi eve hapsettin, sen dünyayı geziyorsun.
    6 ... ezer gecerus
  4. 776.
    24 mart günü öğle saatlerinde yaptırdığım test sonucunda koronavirüs (covid-19) testim pozitif çıktı.

akabinde hanım ve çocuklara test yapıldı şükür ki korktuğum olmadı negatif çıktılar. acil bir şekilde kayınbaba ile onları memlekete gönderdim. özel bir hastanede karantinadaya alındım.

üç hafta önce belediyedeki bir iş nedeniyle tayland'lı iki mühendis ile toplantı yaptık. muhtemelen onlardan kaptım. aynı şekilde toplantıdan bulunan diğer muhendis arkadaşımda pozitif. (durumu iyi)

yaşım 44. genel durumum iyi. korona süresince biraz ateş ve öksürük yaşadım. kronik rahatsızlığım yok. doktorlar bir iki gün içinde taburcu edeceklerini söylediler.

bana bulaşmaz demeyin bu illetin herkesi ziyaret etme potansiyeli var. kendinizi izole edin, yaşlı ebeveynlerinizi evde tutun.

sigara içenler için süreç nefes darlığı olarak zorlu geçiyor. solunum cihazına bağlanmaya kadar yolu var. virüs vücudunuzdan atılana kadar kafanızdaki fanus ile 4 gün yaşıyorsunuz.

alkol sigara uzak durun evinizde kalın.
    14 -1 ... aybars tunga
  5. 777.
    Lancet adında çok köklü, dünyada otorite kabul edilen, 180 yıllık bir tıp dergisi var. Bu derginin hesaplamasına göre virüsten ölenlerin, belirtilerin görülmesinden itibaren ortalama 19 gün sonra öldüğü saptanmış. Buna DSÖ'nün 2-14 gün arasındaki kuluçka süresini de eklersek, ölenler 21 ile 33 gün arasında ölüyor. Yani bugün bütün nüfus tek tek ayrı ayrı odalarda karantinaya alınacak olsa bile 28-29 Nisan'dan önce salgının durması mümkün görünmüyor. Günlerdir anlattığımız yöntem agresif biçimde uygulanmaz, sermaye lehine ikiyüzlü bir evde kalma önermesi sürdürülmeye devam ederse, bu tarih aylarca ötelenir ve ölebilecek insan sayısından çok daha fazlası ölür. Yani salgın ne zaman bitecek sorusun cevabı, olayların hangi sınıf lehine gelişeceğiyle alakalı.
    3 ... azad teyr
  6. 778.
    Orospu çocuğu yarasa.

Kendisi şimdi sokaklarda Fink atıyordur.
    Bizi ise mağara yaşamına itti. Evde tavanda ters duruyoruz sıkıntıdan.

Şerefsiz itoglu itler.
    -1 ... insan olmaya ceyrek kala
  7. 779.
    Bitsin artık yoksa evde sıyıracağım üstteki çomar yavrularının gürültüsünü dinlemekten. Dışarı gitsem her yer kapalı amk.
    1 ... everraumer
  8. 780.
    dayım da yakalanmış galiba. aradım yüzde yüz covidim ben diyor. teşhisi kendi koymuş aq.
    ... acilmayan eti puff paketi
  9. 781.
    fiziksel sağlığımızı kendisinden korumaya çalışırken akıl sağlığımızı nasıl koruyacağımızın merak konusu olduğu virüs. öyle bir durumdayız ki, örnek vermek gerekirse, bir psikopat seni kovalıyor ve kaçıyorsun ama önüne bir uçurum çıkıyor. yani önünde iki seçenek var ve ikisi de hoş değil...
    şahsen sokağa çıkma yasağı gelir ve uzun olursa psikolojik açıdan nasıl dayanabileceğimi bilmiyorum. bu yüzden sevdiklerimi şimdiden öpüyor, haklı biçimde kırdıklarımdan özür diliyor ve düşmanlarıma sivri dişlerimi gösteriyorum. neticede bu süreçte önemli olan sadece fiziksel olarak değil, psikolojik olarak da korunmak... zaten bunalımda ve intihara meyilli biri olarak uzun bir sokağa çıkma yasağına dayanacağıma dair tereddütlerim var.
    yazın da devam ederse, ülke kendini evde kalıp korusa da, çoğu kişinin psikolojinin bozulmasına ve can sıkıntısından patlamasına sebep olacak virüs. bak daha ekonominin çökme ve aç ve susuz sokak hayvanlarının ölme ihtimalinden bahsetmedim.
    net bildiğim bir şey varsa haziran' da da evde hapis kalmaya dayanamayacağımdır. gider otobüsüme binerim. bu kadarı da fazla...
    1 -1 ... elmander vs kewell
  10. 782.
    corona virüsü
    1 ... yarbay podolski