1. 1.
  ispanyada endülüs devleti yıkıldıktan sonra katedrale çevrilen cordoba (kurtuba) cami için hiç yüreği sızlamayan ve derin bir acı hissetmeyen papa fransis. Malum, Tarihi Kurtuba Camii, 1236'da ispanyollarca katedrale (büyük kilise) çevrilmiştir. Dünyada hiç kimse bu olaya ses çıkartmamıştır. Tabi bu durum papanın da hiç umrunda değildir. Zira onun aklı fikri ayasofyadadır. Ajitasyon yaparak hristiyan birliği ve baskısıyla dünya kamuoyunu üzerimize çekme, hristiyan dinini kullanarak siyasi baskı yapma gayretindedir. ilginçtir. Ama öte yanda kurtuba camiini kiliseye çeviren ispanyollara tek kelime etmez. Tıpkı dünya mirası da dünya mirası diye tutturan unesco gibi. Niye sayın papa? Yoksa Caminin canı yok mu?? Yoksa sen müslümanları insan yerine koymuyor musun?? Ha tabi sahi ya sen islamiyeti din yerine de koymuyorsun öyle değil mi?? Unutmuşuz, şu işe bak ya görüyon mu sen. Hayy aksi iblis, pardon (dilim sürçtü) şeytan seni..

  https://www.sozcu.com.tr/...a-aciklamasi-5926478/amp/

  Edit: sözlüklerden daha iyi bilen birisi de mana bulamayınca eleştirecek bunu bulmuş. O da doğru olsa bari. Al;

  Sözlük: katedral,

  katedral (ad)
  piskoposluk makamı bulunan büyük kilise.

  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  7 ... gazeloglu
 2. 2.
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  3 -1 ... gazeloglu
 3. 3.
  Cordoba camii, Endülüs gibi mutezile ışığında gelişmiş, Gazali'den önceki islam'ın aydınlık yüzü olmuş Endülüs'ün simgelerinden biri. ispanyollar zamanında kilise yapmış, ve artık sekülerleşen Avrupa'da müze - yani tarafsız yapı- olması gereken bir mekan. Cami olmasını beklemek fazla iyimserlik olur, Ayasofya'nın kilise olmasını beklemek gibi.

  Ama her insan kendi derdiyle ilgilenir. Sen fok balıkları için ağlarsın, ben penguenler için. Çünkü ikimizin algısı farklıdır. Bu da öyle bişi.

  Ona kalırsa ilk Kabe olan ama üstüne Ömer'in diktiği mescidi Aksa yüzünden hâlâ toprak altında olan Süleyman tapınağı için ne bizim ne de papanın yüreği sizlamiyor.
  2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 4. 4.
  Katedral büyük kilise demek değildir. Övünecem dövünecem diye cahillik yarısına gerek yok.
  1 ... dislokasyon