bugün

hiç de az rastlanmayan vaka.

güzel arkadaşım, çayımın şekeri, gitarımın teli, yazımın sıcağı, kışımın ocağı, denizimin sesi, melodimin esi; kasma.
sen cool olma adı altında insanlıktan soğutucu klima etkisi yaratırsan arkadan tü kaka derler sana işte; yapma.

sabah kalkmışım işe gidiyorum, üsküdar'dan beşiktaş'a geçmek amacıyla motora atlayacağım.
önümde bir adet plaza piremsesi yürüyor. sanarsın vücudunda kan değil helyum pompalanıyor öyle bir hava ki zira adamın biri aceleyle yürürken kalabalıkta çantasına temas ederek geçti diye ağız dolusu söyleniyor avaz avaz.
saatler ileri alınmadığından ötürü hava da yeni yeni aydınlanıyor, bu piremses güneş gözlüğünü de ihmal etmemiş o karanlıkta, itina ile suratına yerleştirmiş.

neyse telefonu çıkardım bir arama yapmak için, çaatt diye bir ses. piremses paspas olmuş yerde. hemen yardım etmek amacıyla elimi uzattım.

- iyi misiniz, yardım edeyim.

- ... (tepkisizce yerden doğrulma fakat gerçekten de olay hiç yaşanmamışçasına)

- bir şeyiniz yok umarım ?

- (mal gibi bir bakış) sabah sabah hayvanların arasında yürürsen böyle olur işte.

gerçekten bir mahlukat-ı böcükle karşı karşıyaydım. iyi olmanın yaramayacağı cinsin mensubu bu. az evvel tilt olmuştum zaten, ipler iyice koptu.
bu son cümle ile birlikte tek saniye beklemeden gülerek yoluma devam etmek için adımladım ki nasıl bir hışımla hareket ettiyse piremsesimiz beni geride bırakır oldu hızla yanımdan geçiyor bana bakmayı da ihmal etmiyor ama.

ulan bir baktım bu gözlüğü yine takmış fakat gözlük kırılmış. artık nasıl bir düşüşse, gözlükle yer temas etmiş düşün. aha dedim bu dallamayla uğraşayım, iyice sinir olsun. yok öyle hollywood starı havaları.

- hanfendi pardon.

- ... (mal gibi bakmaya devam)

- gözlüğünüzü takmışsınız ama gözlükte sorun var. yere düşünce olmuş olmalı. afedersiniz ama gülünç duruyor, uyarmak istedim.

- (hönk) ... nasıl yaa, ne.. ne sorunu ?

(ardından çıkardı çatlaklığı gördü, sırıtıyorum)

- kırılmış.

- kırılmamış çatlamış.

- hahahahahahah doğru. uf olmuş.

- nasıl insanlarsınız siz, bu ülkede sizlerin yeri yokk, insanlıktan çıkmışsınız ve türevleri ile ulusa sesleniş. ( bağırarak)

cevap dahi vermeden motora doğru ilerledim. seni lanet olası piremses..

editçik: (bkz: qapaq)
(bkz: that s truely cool story bro man)
(bkz: johnny bravo)
(bkz: bakınızlara bakıp yorum yapamamak)

amınıza koyayım birinizde normal yazın.
(bkz: ben senin coolun muyum)