bugün

bir kısım dincinin ağızlarında sakız etmesiyle var olduğunu farkettiğim yanılsamadır. bu "tespit" iki açıdan hastalıklı ve çürüktür. birincisi, bir müslüman tarafından dillendiriliyor oluşudur. yani bir inanan, ateistlere bakıp cool olduklarını düşünmektedir; eğer ateistlerin cool olmak için ateist oldukları düşünülüyorsa doğal olarak "cool" olduklarını düşünmek gerekmektedir. bir inananın allah'a inanmama hâlini "cool" olarak nitelendirmesi ise inançlarının ne kadar çürük olduklarını göstermektedir. bu söylemin altından şöyle bir serzenişte okunmaktadır aslında; "ateist oluverseydim cool olurdum ama napalım müslümanım işte, korkarım, olamam".
geçelim konunun diğer bir yönüne; gönderdiği söylenen kutsal kitaplar inanmayanları sonsuza kadar "cayır cayır yakacağı" tehdidini savurmakta olan bir tanrıyı inkâr, sırf cool olmak için yapılabilir mi? ancak bir beyinsiz sanıyorum ki bu şekilde davranabilir. veya başka bir tarafıyla bakarsak, ancak bir beyinsiz bir insanın cool olmak için ateist olabileceğini iddia edebilir.
beyler! eğer inanan bir ailede doğmuş ve çocukluk yaşlarından itibaren beynine "cayır cayır yanma" korkusu nakşedilmiş bir insan iseniz, tanrının varlığını sorgulayıp inkâr etmenin ne kadar zor olduğunu bilmeniz gerekir! bunun için aklınıza düşen şüphelerin üzerine gidecek "yürek" gerekmektedir.
rica ederim bırakın bu saçmalıkları.
dindarların kendi eziklik psikolojisinden kaynklanır, asalak olmak dışında hiçbir işe yaramayan bu lağım farelerinin medeniyetin gerisinde kalıp adeta uygarlığın sömürücüsü haline gelmesi esas sorundur.

dinle uyutulmuş ve beyni yosun tutmuş bu insanların ne söylediğini dikkate bile almaya değmez.
Eğer böyle bir yanılsama içerisindeyseniz kendinize gelin arkadaşlar dışardan cooldan ziyade beyni ve fikri kıt gözüküyorsunuz.

Halk arasında yaygın olduğu söylenen bir yanılgıdır.