bugün

sivilce izleri, ameliyat izleri, yanık lekeleri ve birçok lekeyi azaltan ve/veya yok edebilen jel. özellikle sivilce izleri için önerilir. beraberinde güneşkremi kullanılması tavsiye edilir.
(bkz: şefin önerisi)
(bkz: afiyet olsun)
*
Contractubex Jel

Cepae ekstresi 100 mg,heparin 50 IU, alantoin 10 mg/g

Ambalaj: 50 g’lik tüp.

En­d.: Hipertrofik ve keloidal skarlar, operasyon, amputasyon, yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık vericiskarlar, Dupuytren kontraktürü, travmatik tendon kontraktürü ve skatrisyelskarların tedavisinde endikedir.

Kontr.E.: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı bilinenhipersensitivitesi olan hastalarda kul­la­nılmamaladır.

Uyar.: Mevcut skar ve kontraktürün boyutlarına göre tedavihaftalarca veya aylarca sürebilir. Taze skarların tedavisinde aşırı soğuk, UVışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel irritasyonlardan kaçınılmalıdır. Ge­belikteyalnızca potansiyel fayda/risk ilişkisinin dikkatle değerlen­dirildiği hekimkararı ile kullanılır.

Yan E.: Genellikle iyi tolere edilir. Yalnızca nadir olgulardatedavinin kesilmesini gerektirmeyen, hafif eri­tem ve kaşıntı gibi lokal ciltirritas­yonu bulguları beklenebilir.

Doz Önerisi: Günde birkaç kez skar dokusu üzerine, jelin tampenetrasyonu sağlanacak şekilde masaj ile uygulanır. Sert, eski skarlar içingece bo­yunca oklüzyon ile uygulanabilir. Mevcut skar ve kontraktürünboyutlarına göre tedavi haftalar veya aylarca sürebilir. Çocuklarda ve geniş yü­zeyitutan skarlarda tedavi sonucu özellikle iyidir. Skar oluşumunu engellemek ve eniyi sonucu almak için te­da­viye, derideki bir hasar sonrası, o bölgedekiepitelizasyonu takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, kelo­id gelişiminepredispozan hastalarda dahi bile gelişimi önlenebilir.
bir kaç ay düzenli kullanıldığında dikiş izi, yara izi, sivilce izi gibi istenmeyen durumlarda, tepkisi nasıl yani ye varan süper sonuçlar elde edilebilen güzel kokulu jel. yeni husule gelmiş izlerde daha etkilidir. jel kuruduktan sonra beyaz garip bir hal alır. uzman doktor reçete ederse bedeli devlet baba tarafından ödenir. fiyatı 80 tl civarındadır yamulmuyorsam.
henüz şahsı adına kötü söz duymadığım mucize ilaç.Yeni kullanmaya başladım büyük beklentilerim var izleyip göreceğiz.
özel sigortaların ödemediği ilaç. *
çatlak tedavisinde doktorlar tarafından önerilen jel.
akne izleri için doktorların yazmadığı ama bir çok üçkağıt yaparak sonunda kendime yazdırdığım iğrenç kokulu krem..

(bkz: isteyince oluyormus)
1 ay kadar sivilcelerimin bıraktığı izler için kullandığım ve pek bir sonuç alamadığım ilaç .kokusu da hacı parfümü gibidir.
sgk'nın, üzerine düşen payı yalnızca uzman doktor yazdığında ödediği ilaç.
az önce kullanmaya başladığım ve bir mucize beklediğim krem; dikiş izlerinin yok edilmesi için kullanılmakta. inşallah işe yarıyorsundur lan.

18 gün sonra gelen düzenleme: henüz gözle görülür bir iyileşme söz konusu değildir.

43 gün sonra gelen düzenleme: derin bir dikiş izinde, gözle görülür bir iyileşme sağladı.

110 gün sonra gelen düzenleme: artık pek bir ilerleme gözleyemiyorum, sanırım buraya kadarmış.
ciltteki mantar ve hatta siyah nokta tedavisinde de kullanılabildiğini kişisel tecrübe ve gözlemlerim ile sabitlemiş bulunmakta olduğum jel.
kutu ve tüp tasarımı değişmiş olan skar tedavisinde kullanılan jel.
dikiş izlerimi 3 ayda neredeyse yok eden mucize jel.
ameliyat izi için kullanmatayım kendisini. dehşet kaşındırıyor hayır kaşıyınca canım acıyor sürmesi zaten ayrı bi dert. inşallah işe yarar kremidir.
ektisini yer yer görebildiğim ilac.bir bakıyorum yara izi geçmiş gibi bi bakıyorum kabarık kızarık halde
sonuc olarak faydasını az da olsa gorebılıyorum.kullanmaya deger bır ılac.
gerekse rengi ve kıvamı, gerekse uyguladıktan sonra elde bıraktığı o koku açısından değerlendirildiğinde hiç de hoş olmayan şeyleri akla getiren tıbbi bir jel. skar tedavisinde oldukça başarılı olduğunu duymuştum. ( tecrübe etmedim henüz.) sanırım bundan olacak ki fiyatı normal bir ilaca göre çok pahalıdır.
işe yarayıp yaramadığı merak edilen ilaç.
ablam için reçete yazdırmaya gittiğimde aile hekimimizin 'ilaç çok pahalı ablan gelsin işe yarayacaksa yazayım' demesi üzerine 'sigorta karşılamıyor mu' dediğimde 'tamam işte boşuna devletin parası gitmesin' cevabını aldığım ilaç.
ssk kurumun karşılamadığı ilaç. sabah sabah bir jele 75 tl ödeyerek başladım. umarım şu düşme izini kaybeder de bende değdi derim.
yüzümde ki beni aldırdım doktor bunu önerdi en kısa zamanda alacağım işe yarıyor mu kullananlar bana bir yazsın.
Pahalı fiyatina karşılık ameliyat izime hiç bir faydası olmayan sümüksü yapısı olan jel. 3 tüp kullandım faydası yok.
75 liraymış bugün öğrendim ve dermatologlar yazamıyor,işe yaraması da şansına memnun kalan da çok,hiç bir işime yaramadı diyende çok.
Dün çukur şeklindeki yanık izime ve kedimin tırmık izine kullanmaya başladıgım krem. iki hafta sonra görüşürüz sözlük.

Edit: Almanya'da hacı misini nasıl bulmuşlar yahu. Krem hacı misi kokuyor.

2 günde hayatta yara izim toparlanmazdı benim. inananılmaz yavaş iyileşir yaralarım. Ama simdi yanıktan ötürü oluşan çukurluk çok hafif dolmus ve normal deri oluşumu başlamış. 1 aya hafif düz bir iz kalacak gibi görünüyor. Yalnız içten içten kaşındırıyor ilaç sinir sahibi etti. Her hafta editleyeceğim.

Edit;
Geç oldu ama gerçekten bende işe yaradı
Neye iyi geldiğini anlayamadığım ilaç. Sivilce çukuruna mı, kızarıklıklarına mı?
ota boka faydalı olacağını düşünüyorum ben bu ilacın. fiyatı oldukça yüksek, bu fiyattan dolayı bilimum soruna çözüm olması lazım.
Yanık izini geçiren tek krem diyebilirim. Küçük büyük farketmez mutlaka işe yarıyor.