bugün

(bkz: yaran başlıklar) tekme at düzeliyor.
bilgisayarın birden helikopter edasıyla neredeyse havalanacakmış gibi bir ses çıkarması durumudur..

sonrasında; teknik servis aranır ve servisin önerisiyle elektrikli süpürgeyle temizlenir.
sonuç : fan'dan hiç ses çıkmadığı görülünce ve bilgisayarın neredeyse erimek üzere olduğunu görünce bozulduğunu anlarsınız *

en son, durum tekrardan teknik servise iletilir.
2. sonuç: sevgili hp 3 iş günü gibi rekor bir süre içerisinde tamir edip bilgisayarı bana ulaştırır.

şimdi hiç ses çıkmıyor maşallah.
(bkz: computer) ne lan bilgisayar diyemiyor musunuz?

toz kaçmıştır. saatlerce bilgisayar başında dura dura içne edersiniz fanın. azıcık kapatın soğusun motor.
Toz + sicak hava + saatlerce aktif kullanma = fanin sesli calismasi.

Olur yani boyle seyler. gotun yiyorsa ( yani bir sey olacagindan korkmuyorsan ) ac icini temizle. eger yok ben sakarimdir bir kabloyu falan koparirim diyorsan da fan izgarasina bisiklet pompasi sok. ama ucunda top sisirme aparati olsun. haydi kolay gelsin.
fana bir kalem hafifçe değdirilerek giderilebilen sorundur.
tozdan ötürüdür.

fan sorunu genelde tozdan ötürüdür.

pc fanlarını uzun bir süre temizlemezseniz o tozlar belli bir süre sonra çamur gibi olur ve fana yapışır.böyle fan dediğimiz hacı abi , yavaş çalışmaya , zor çalışmaya başlar.
çözümü vardır lakin sağlıklı olmaz.

kompresör veya süpürge yardımıyla fanlar iyice temizlenir sonra kullanılmaya başlanır.
ses arada yapabilir veya kısa bir süre yapmaz ama sorun ileride devam eder.

kulağınıza küpe olsun fanları 3-4 ayda bir temizleyin.

ben 1.5 senedir temizlemiyorum sorun yok ama her an olabilir.
geçici tedavi için aletirikli sipirgeynen çekilmesi gerekir.
temizlenmesi gereken kompeder fanı. Elinden geliyorsa işlemci bloğunu üstündeki soğutucu alüminyumla birlikte temizle. Bebek bile duymaz ondan sonra.*
güncel Önemli Başlıklar