1. 1.
  italya'da Milano yakınlarında bir göldür. Gölün çevresinde birçok ünlünün evi bulunur. Diğer adı lario gölü'dür.
  1 ... italiano
 2. 2.
  yapay bir göldür kendileri
  ... semsek
 3. 3.
  italyanca "lago di como" olarak çığırılan ters y biçiminde milano sınırlarında bulunan göldür kendileri.
  y harfinin ayrılan kısımlarından bir kolu "como" bir kolu "lecoo"'dur.
  özellikle şirin mi şirin sayfiye mekanı "bellagio" da buradadır. gölde ayrıca yaz ayları yelkencilik yarışmaları düzenlenir, etrafında "colico" denilen birinci dünya savaşı'nın ilk yıllarında almanlara karşı savunma şehri olan ilçede bulunmaktadır. bu ilçenin savunmadaki en büyük özelliği, kendisinin (red alert 2 oynayanlar daha iyi bilir) "french cannon"lara sahip olmasıdır.

  ayrıca bu göl yaz ayları gayet sıcak girilesi bir göl haline gelip, alp dağlarına karşı güneşlenmek ve yelken yapmak keyfine sahip olabileceğiniz bir mekan olma özelliğine de sahiptir.
  1 ... chemsuk
 4. 4.
  her ne kadar sosyete meakni olarak adlandirilsa da doga guzelligi acisindan abartilacak guzellikte olmayan bir goldur. sakin bir italyan kasabasi olan como'dan ismini almistir. george clooney'i gorme umutlariyla gitmeyin derim. ama bir yaz sabahi gol kenarinda kahvalti edip, hafif bir yuruyusten sonra funikuler ile yukarilara cikip gezinizi guzel hale getirebilirsiniz. panaromik fotograf cekip, yukarida ormanlarin arasindaki villalarin sessiz yollarinda yuruyus yapabilirsiniz. daha fazlasini verebilecek biryer degildir, ama zannimca milan'da duomo olmasa milan'dan guzel diyebilecegim yerdir, o ayri.*
  1 ... curufinwe
 5. 5.
  george clooney li fiat idea reklami'nın çekildiği yer.
  ... minik mavi balina
 6. 6.
  como, milanoya 45km uzaklığında bir şehir. como gölü de şehrin içinde alp dağalarının eteklerinde bir göl. gayet güzel.
  paradoks nerede başlıyor biliyor musunuz. küçükçekmece gölünü düşünün etrafında oturacak düzgün bir mekan yok. en azından ben bulamadım. alabildiğine apaçiler kaplamış.
  ama göl aynı göl. bakınca suyun size verdiği o güç ve huzur duygusu aynı.
  ve dün como gölüne gittim. yurt dışı çok havalı falan diye de değil. ama gölün etrafındaki mekanlar yaşıyor. hepsi nefes alıyor. oturunca size verdiği duygu: şu anda bir doğa harikası karşımda yemek yiyorum, her şeyden aldığım tat daha özel. doğayı yaşamak böyle bir şey olsa gerek. ona bakarsanız türkiye'de onlarca como gölü var ama değer vermekle başlıyor her şey.
  mekan, çevre, yaşam kalitesi vs vs bunlar burası için daha uzak kavramlar.
  1 ... afi neufert
 7. 7.
  demek ki neymiş, cennet mekanlar, ancak içinde cennet insanlar olursa bir değer kazanır. sen git mesela rize dağlarına, yaylarına ulan isviçre burası dersin. ama oralarda yaşayanlar kafaca başka bir çağdaki akpye oy veriyor, başka söze gerek var mı?
  ... existenz
 8. 8.
  Avrupa ve Amerikanlı sosyetenin uğrak yeri.

  ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden.
  1 ... atechso
 9. 9.
  gitmeyenler için;

  como gölü
  3 ... true
 10. 10.
  çevresinde yürüyüş yaparken George Clooney ye rastlayabilirsiniz.
  1 ... salvatoreadamo