1. 1.
    biz onların sadece hakkında anlatılan hikayelere vakıf olabiliriz. ilk bir internet kafeciye yardım ederken karşılaştım commodore 64 ile ama çalışmıyor du... adamın bilgisayar bilgisi o efsaneyi hayata döndürmeye yetmemişti... depoda bozuk bilgisayar kasaları ile öylece duruyordu. kitapları da vardı dedi kafeci abi ama bulamadı. etraf çok dağınıktı aslında... ben kaybolsam kendimi bulamam o derece.

işelerim bitince bir daha görmedim 64 reisi. buda böyle bir anım sabah sabah aklıma geldi nedense. kendi çalışan 64 ümün olmasını çok isterdim ama... eski teknolojiler hep ilgimi çekmiştir.
    1 ... uzay muhtari
  2. 2.
    Hala daha evin kosesinde calisir durumda olan ilk bilgisayardim. Ilk oynadigim oyun 13th friday idi. Ufacik cocuktum amk. Gta falan neymis ilk serbest gezmek bu oyunda vardi iki boyutlu. Ciftlik samanlik kilise okul mezarlik. Jason kilik degistirip gelip gotumuzu keserdi.

https://youtu.be/VPx2OTcatJ8

Aha su da link.
    5 -1 ... ruut altmis alti
  3. 3.
    ulan ne oynardık bee. oyun kasetlerini bulmak toprak altında maden aramaktan zordu a.qm
    1 ... yuppaci
  4. 4.
    bir atari 2600 değildir commodore 64. sosyetik bebe oyuncağıdır. amatörü eğlendirir.

(bkz: kara kutu)
    -1 ... mofbe
  5. 5.
    müdahili olduğum nesil.

bende bir tane var ve hala çalışıyor. kafa ayarı, kaset sarma vs bayağı ilginçmiş aslında şimdiye kıyasla. f1 ve f2 aynı tuştaydı, f3 ve f4 te öyle. enter yoktu return vardı. kullanabilmek için basic dilini öğrenmiştim. az oynamadım.

bana bu pc alındığında abd'de başkan ronald reagan'dı. yaşlanmışız.
    2 ... zeki muren in got fircasi
  6. 6.
    benimdir bilgisayar oyunlarının atası wizard en sevdiğim oyundu.
    wizard'ı hala bazen evde açar internetden oynarım.
    2 ... hayta38
  7. 7.
    kaset sürücüsüne kafa ayarı yapan efsane nesil.
    ... zagortenay
  8. 8.
    eli olmayan kalecili futbol oyunu benim için çok önemli bir çocukluk ayrıntısıdır.
    ... unbd
  9. 9.
    Hey gidi günler hey.
    ... flat head