1. 1.
  sitesinde birebir fotoğrafı bulunabilecek silah

  http://www.colt.com/law/downloads/m4_1.jpg
  ... erdem andac
 2. 2.
  Susturucusu takıldıktan sonra Counter Strike'ta rakip tanımayan silah. Gerçek hatta ise silaha bomba atar, dürbüz vb. ekleyip silahı ibleştirmişlerdir.*
  1 -2 ... doruk
 3. 3.
  http://www.brickshelf.com...lofan92/M4A1/dscn3844.jpg

  dünyanın en mükemmel silahlarından birisidir.

  hızlıdır ve kilosu - ateşleme hızı hesaba katıldığı zaman vuruş gücü hayli yüksektir. kafaya giren tek mermisi karşı tarafı direk öldürebilir.
  2 -2 ... arude50
 4. 4.
  (bkz: m16 vs ak47)
  (bkz: ak 47 kalashnikov a zaafi olan counter)*
  2 ... scarface
 5. 5.
  standart usa army piyade tüfeği m 16 dan minimize edilerek dar alanlarda daha etkin hale getirilmiş colt modeli silah. özel birlikler kısa menzil operasyonlarda kullanır.
  2 -1 ... sıpa
 6. 6.
  görünüş olarak dünyanın en karizma silahıdır. 5.56mm mermi kullanır.
  ... milistr0ke
 7. 7.
  counter - strike 'da en favori silahım . * *
  1 ... muratkaraca
 8. 8.
  counter strike için konuşmak gerekirse:

  susturucu takılmadan ak47'den farkı neredeyse yok gibidir. kullanması zordur.
  susturucu takıldığında ve aralıklı tıklamayla iki-üç mermi atıldığında* dürbüne falan ihtiyaç duymadan takır takır headshot atabilen tüfektir.

  gerçek hayattan konuşursak:

  küçük kalibreli, hafif ama susturucu, dürbün v.s. takılarak etkinliği artırılabilen bir tüfektir. amma...
  çamur ve suya karşı nanemolladır. acımadan tutukluk yapar. karaborsada bulmak zordur. pahalıdır.
  -1 ... sadaeke
 9. 9.
  (bkz: hatıralar sarmış 4 1 yanımı)*
  1 ... rumuzsuzluk diz boyu
 10. 10.
  M4 Karabina, Amerikan Colt firması tarafından geliştirilmiş M16 piyade tüfeğinin Karabina versiyonudur.Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri'nin standart piyade M16'dan sonra en çok kullandığı tüfektir.TSK'nın da aralarında bulunduğu birçok ordunun özel kuvvetleri bu silahı kullanmaktadır.STANAG şarjörleri 5.56x45mm NATO mermisi kullanmaktadır.Gaz sıkıştırma ve rotating bolt tekniğini kullanarak çalışır.Kişiye göre ayarlanabilir dipçiğe sahiptir.

  özellikleri:

  M4,tam otomatik,yarı otomatik ve 3'lü yarı otomatik gibi üç ayrı atış sistemine sahiptir.Ayrıca bir de kilit sistemine sahiptir.Genel olarak 30 mermi alan şarjörü tam otomatik sistemde bir anda boşaltılırsa silahın kabzası biraz ısınabilir ama bu M16'da ki kadar fazla değildir.Rail Interface System (RIS),silahın üstünde ki aparat takılabilen ray sistemidir.Silahın üstündeki ve namlusunun arkasında ki bu tırtıklı bölüm silaha değişik aparatlar takılması için yapılmıştır.Buraya lazer,bombaatar,gece görüş,ışık feneri,lazer işaretleme ve hatta pek kullanılmasa da minik bir pompalı tüfek bile takılabilir (M26 Modular Accessory Shotgun System).Yüksek teknoloji ile hergün biraz daha geliştirilen M4'ler günümüzün en kullanışlı silahlarından biri haline geldi.M1 Garand'lara benzeyen bir nişan sistemi vardır ve bu sayede sakin bir anda çok keskin bir atış yapılabilir...

  vikipedi
  1 ... comic writer