1. 1.
  abd eski dışişleri bakanı(ırak işgalinin baş mimarlarından) sayın powell'ın, yurdumdaki demokratik açılımı desteklemesi durumudur. dumurluktur... neden denilecek olursa çok değil yakın bir geçmişte abd'nin ırak'ı işgal etmesi için dünyayı "ırak'ta kitle imha silahı" olduğuna ikna eden adam sayın powell'dır.

  şimdilerde ise belki de görevde olmamasından mütevellit, bilinmez; demokratik girişimlerin, silahlı çatışmalardan ve savaşmaktan çok daha etkili olacağına inandığını belirtmiş.

  halihazırda bulunan, dünya üzerindeki abd hegemonyasından da bahsetmesini isterdik eski bakanın. artık bir dahaki açıklamasına nasip olur bir ihtimal... yoksa sayın bakan da pentagon'un, harekat planı kapsamında "yaratmaya değer bir dünya geleceği" zırvasına mı inanıyor dersiniz?

  o değil de sayın powell aklıma takıldı; saddam neden asıldı? hadi ırak'ı büyük bir yanılgı ile işgal ettiğinizi ve kitle imha silahı bulamadığınızı kabul ettiniz ve görevi bıraktıktan yaklaşık bir 3-4 yıl sonra "hata yaptık, kitle imha silahı yokmuş..." diyebildiniz. bu bile büyük bir cesarettir korkaklık pencerenizden baktığımızda.

  bakınız biz hala iti, köpeği, kafesinden konuşturuyoruz. kalemi kırılmış, defteri dürülmüş bir eniği hala besliyoruz...

  komik durumdur kısaca. ayağa kalkıyor, gülüyor, gülüyor ve gülüyoruz...
  1 ... poisonx