1. 1.
  adalet ağaoğlu'nun uzun bir aradan sonra yazdığı Oyunu.1991'de yayımlandı. bir yıl sonraTürkiye iş bankası büyük ödülünü aldı.
  1 ... kiraze
 2. 2.
  Türkan derya imzalı şu sıralar vizyonda olan sinema filmi. Yönetmenin filmografisine güvenip gittim, fakat tam anlamı ile hayal kırıklığıydı.
  Filmin bitmesine on beş, yirmi dakika kala artık fenalık geçirerek çıktım.
  Hikaye kötü, renklendirilememiş, kopuk, film sizi bir yerinden yakalamıyor. En duygusal sahnelerde burcu biricik o ağzını açıp ağlamıyor mu? Hisleneceğine, yapmacıklıktan sinirin bozuluyor. Özgür Çoban ise bu kötü hikayede elinden geleni yapmış.
  2 ... benisizdelirttiniz
 3. 3.
  Türkan derya hanımefendiye ait film. Ruh halime film seçer ve izlerim. Yönetmen kadın olunca ayrı bir hevesle ve merakla izledim.konusu sıradan ve durağan ilerleyen bir film. Ama beni kendine çeken bir filmdi. Kendini izlettirdi. Kötü bir film olduğunu düşünmüyorum. Konusu sıradan olsa da işleyişini beğendim. Sahneler sıkmadı. Ve konu sıradan olduğu için izlerken büyük bir olay veya sahne, şaşırtıcı bir gelişme de beklemedim. Yönetmen o konuyu kendince islemek istediği bir çerçevede ele almış. Soguknevale tarafından beğenildi.
  ... soguknevaleysemdemek