1. 1.
  adamı deli edip dünyaya küfürler ettiren $ey.

  senelerdir hayalinizde olan bir $eydir bu $ey mesela. bir kurs, bir e$ya gibi $eyler olabilir. sonra yakın cevrenizde bu konuyla hic ilgilenmeyen birine piyango vurur. dedesinin dedesinin bilmemne akrabasi bu kursları veriyordur ya da bu e$yayı satıyordur. o insan da bele$i kaçırmayayım diye gider bu kursa yazılır ya da bu e$yayı bele$ gibi bir fiyata satın alır. size de $anssızlık ve parasızlıktan küfretmek kalır.
  2 ... stratej
 2. 2.
  bazılarının tırnaklarıyla kazıyarak geldiği noktalara, bazılarının armut pişti ağzıma düştü diyebilmesidir.
  1 ... mincirma
 3. 3.
  (bkz: hayat)
  2 ... dryad of the woods
 4. 4.
  kör talihin daniskasıdır. hayatın her alanında dört ayak üstüne düşen insanlardan olamamaktır. hayattaki her iyi şeye hak etmeyenler sahip olur. nice makam ve mevkilerde hak etmeyenler vardır. kalplerin baş köşesi bile hak etmeyenlere ayrılmıştır.
  ... tepesersemi
 5. 5.
  insanı isyana sürükleyen bir şeydir. ancak kişi aklı başındaysa sabırlı, ve doğal karşılayabilir bu olayı.
  ... sarp
 6. 6.
  (bkz: porche carrera)
  ... bohemian rhapsody
 7. 7.
  hem okuyup hem çalışmamak için burs ya da kredi başvurusu yaparsınız. Öyle ki ne aileniz üzerine ne sizin üzerini kayıtlı mal mülk yoktur , ailenizin sosyal güvenceside yoktur.
  o kredi ve burs aynı anda arabası ve iki evi olan arkadaşınıza çıkar. Afiyet olsun.
  1 ... yamuq
 8. 8.
  çok istediğiniz bir üniversitenin güzel bir bölümüne girmek için deli gibi çalışıp, istediği yere giremeyen kişinin, arkadaşının hiç çalışmayıp, aylak aylak dolaşmasına rağmen istedikleri bölümü kazanırsa insana gerçekten koyar.
  ... illetyus
 9. 9.
  (bkz: jaguar)
  ... akrep
 10. 10.
  kendinize haksızlık yapıldığınızı düşündüğünüz andır. siz çok istemenize rağmen başkasının kolayca elde etmesi sinirlerinizi bozar ve o insanı düşman olarak görmeye başlarsınız.
  ... unique270