1. 1.
  ankara ticaret odası başkanı sinan aygün'ün söylediği cümledir. tanıyan bilen hiç de itibar edilmeyecek bir adam olduğunu bilir ama tanımayanların ve de oturduğu koltuğun ağırlığını bilen para piyasaları tedirgin olacaktır bu açıklamalardan. sinan aygün felaket tellallığı yaparak, muhtemelen yalan konuşarak 70 milyon insanın ekmeğiyle oynuyor şu an, tıpkı anayasa kitabını fırlatarak vatandaşına ihanet eden insanlar gibi.
  6 -6 ... palta
 2. 2.
  kur bu şekilde devam eder de türk lirası gereksiz yere aşırı değerlenirse türkiyeyi bekleyen bir durumdur.*zira cari açık her ay rekor düzeyde artmaktadır.
  3 ... say
 3. 3.
  gülme krizinden bahsediyorsa doğrudur,çünkü içinde bulunduğumuzdan beter bir kriz ortamı düşünemiyorum. Maşallah dolar tavan euro tavan borsa taban,bir garipliktir gidiyor.

  (bkz: dikkat sinan aygün çıkabilir)
  6 -2 ... ucuncayir666
 4. 4.
  Bir kere yaşanan bu olaya kriz demek aşırı abartılı bir yorum olur.
  Bu düşüş bekleniyordu ancak biz düşüşü hızlandırdık.Biz daha önce HSBC'nin bombalanması,Sinangog saldırısı ve birçok siyasi olayı atlattık.Şimdi bu düşüşe neden tepki veremiyoruz?
  Herkes duyarlı olup felaket tellallığı yapmasın bir de siyasi çıkarlar uğruna ülkeyi karıştırmasın böyle yapay düşüşleri atlatırız.

  Sağduyu.Lütfen.
  2 -2 ... italiano
 5. 5.
  (bkz: kaçın lan kaçın)
  ... kemalettin şentürk
 6. 6.
  sinan aygün sağlam adamdır. srf çin malları ve banka kredilerinin millete neler çektirdiği konularında yaptığı halkı bilinçlendirme hareketi ve ayrıca avrupa birliğinin ne menem bi tezgah olduğunu anlatması bakımından güvenilir bir insandır. boş konuşmaz. hükumeti desteklememe rağmen sinan aygün ün sözlerine de kulak verilmesi gerekir diyorum.
  ayrıca bugün bakınca sanki doğru konuşmuş..
  (bkz: sinan aygün)
  5 -1 ... delikanlımühendis
 7. 7.
  dışa bağımlı ve hayvani borcu olan ülkeler için yapılması bebek oyuncağı olan tahmin.
  şu ekonomik düzende, şu fikir ayrılıklarından dpoğan fuzuli gerginlikler ortamında krizlerin olması gayet doğaldır.
  1 ... zehiri alınmış kobra
 8. 8.
  haberleri biraz izleyen bir insanin bile "neden olmasin?" diye cevap verecegi bir soylemdir bu..dinci-laik tartismasi siyasi krizi,cari acik ve exchange rate ler de ekonomik krizi getiriyor gibi..
  2 ... glosoli
 9. 9.
  aslında bir öncekinden çok daha önemli bir krizle karşı karşıyayız fakat akp iktidarı bir önceki dandik iktidar kadar bile yürekli olamadığından belirsizlik sürüyor.uzunca süredir bazı iş çevrelerince gayretle sürdürülen ekonomiyi kalkındırma çalışmalarının boşa gitmemesi umut ediliyor.bu durumda kemal derviş olmasaydı ne olurdu durum demekten alamıyor insan kendini!hele birde şu an uygulanan ekonomik politikanın bile onunkinin kopyası olduğu düşünüldüğünde...

  bütün bunların yanında;

  (bkz: 2001 krizinin sezer in attigi anayasa yuzunden ciktigini sanmak)
  (bkz: cahilliğin sonu yoktur)
  (bkz: ağzı olan konuşuyor)
  1 -1 ... disco inferno
 10. 10.
  (bkz: hem de bağıra bağıra geliyor)
  ... shyer