bugün

çocukken, arkadaşların bir araya geldikleri ortamlarda *** "olm, sen de yap bak, valla çok güzel oluyo" geyikleriyle, en az bir kez yapılan * *, o ortamda olayın içine dahil olunmadıysa bile, evde uygun ortam yaratıldığında tadı merak edilip yapılan / yapılmış bulunulan kokteyl.

edit: tadı kötü lan. denemeyin sakın.
(bkz: iğrenç)
(bkz: böyle başladı herşey)
yalandır efem hayatımızın bu ilk kokteyli için yazılanlar.evt çok rezil bir renge sahiptir belki ama tadı bir acaiyiptir o an fanta tadı duymak isterseniz fanta tadı gelir.kola tadı düşünürsen tadı kola gibi gelir.genele vurursak hoştur en azından hoş bir deneyimdir.yadırgamamalı saygı duyulmalıdır bu içeceğe.
yıllar sonra tekrar denediğimde çok boktan bir çocukluk dönemi geçirdiğimi anladığım kokteylsi...
hayallerim yıkldı lan...
asıl adı spetzidir. okunurken de "şipetsi"dir.

adına grup bile kurulmuş şahane bir içecektir.

http://www.myspace.com/spetzi
bunun mucidleri yüzbinlercedir. iki sene öncesine kadar ben de mucitlerden biriyim sanıyordum.*
genellikle kuzenlerden veya arkadaşlardan birinin doğum günüdür. anneler çocukları zapt eylemeye çalışırlar. bu arada çocuklar pasta etrafında toplanmış şundan isterim bundan isterim diye bağırmaktadırlar. kola ve fantalar karıştırılır, herkesin tükürerek üflediği pasta afiyetle yenir. iğrençtir.. *
benim yakaladığım en güzel karışım oranı 2/3 fanta'nın üstüne yavaş yavaş dökülen 1/3 kola. sakin sakin bardağa dolan kola fantanın üstünde kalırken bardağı çift renkli bir hale sokar. yudum yudum içtiğimiz kokteylin başında kola tadı alırken ortalarda o "şipetsi" dediğimiz karışımın mayhoş tokadıyla gevşeriz. sonunda c vitamini dolu portakalların diyarından gelen fanta vücuda dinçlik ve sağlık verir. afiyet olsun.
cocuklukta asitsiz koladan ho$lanmak kadar normal bir eylem. Ayrica zamaninda almanya'da böyle bir kari$im satilmakta idi.
küçüklüğün mutluluk sebebidir.
yas kemale erdiginde mojo'yla, daha da bir kemale erdiginde vodkayla sununla bununla yapilan kokteyldir.

herseyin baslangicidir, temeldir.
bunun yanında sıvı sabunu diş macunu ve klorakla karıştırıp bir gün beklemek gibi garip bilimsel deneylerde ortaya çıkar.
büyüklüktede yapılan kokteyldir.
büyüyünce votka redbull'a bırakır yerini.
çocukken bir tek kendimin yapabildiğini düşündüğüm kokteyl. ama büyüyünce anladım ki meğersem gerçekler çok farklıymış.
(bkz: çocuklukta mı)

lan..ben? hala..?
doğumgünlerinin vazgeçilmezidir. ev sahibi çocuk "kola mı fanta mı içersin" der sen "ben kokteyl içicem" dersin bir afra tafrayla. sade kola ve fanta içenlere de "sizi ezikler" dercesine bakışlar atarsın. eğlencelidir.