bugün

her insanın çocukluk döneminde öğretmenine, komşunun çocuğuna ya da ne biliyim bir arkadaşına platonik bir aşk yaşamıştır.mutlaka bir imkansız aşkı olmuştur.

tabi ki her genelleme gibi bu da yanlıştır...herkesin platonik aşkı yoktur.misal ben.ben kimseyi platonik olarak sevmedim küçükken...

daha doğrusu sevmeme izin vermedim efendim ben.çünkü çok açık sözlüydüm,bir de sanırım çok iyimserdim...

hikayem ben 6 yaşındayken başlıyor.anaokuluna başlamıştım.bir de öğretmenim vardı.güzel de biriydi.bütün gün beraber olduğum bu kadına çoğu çocuk gibi ben de aşık olduğumu sandım.herkes gibi başını okşayınca mutlu olmak,öpünce havalara uçmak, uzaktan sevmek,,evlendiğini hayal etmek varken,ben gittim duygularımı açık açık söyledim öküz gibi.bir de kendimden çok eminim.direk evlenme teklif ettim.önce bak sen şu ufaklığa dercesine güldü.gülmesine ara verdiğinde başımı okşayıp ama ben evliyim dedi.ben de boşanırsın dedim...doğal olarak reddedildim.geriye kalp kırığı kalmıştı.ama öküzlük bendeydi,sen platonik aşkın güzelliğini yaşamaktansa kendinden 20 küsür yaş büyük birine evlenme teklif edersen olacağı budur.kendisi aynı zamanda bizim komşumuz olduğu için bu olay aileme de intikal etti ve iyi bir alay konusu oldum.

neyse ben bu aşk acısını unuttum.ama değişmedim.ertesi sene ilkokula başladım.ilk gün gözüme biz kız kestirdim ve hemen aşık oldum.ilk tenefüste yanına gittim.herkes gibi o da ağlayarak annesini istiyordu.koşarak dışarda bekleyen annesinin yanına gitti.ben de peşinden...koştum,yetiştim,tuttum kolundan 'seni seviyorum, benle gelceksin' dedim.kız daha yüksek sesle ağlamaya başladı.annesi geldi,elimden aldı kızını, bana fırça attı ve uzaklaştı.ikinci aşk hikayem de mutsuz ve acıklı bir sonla bitmişti.yine yapayalnızdım...

yıllar geçti,ben hiç değişmedim.sürekli reddedildim ama ben hiç pes etmedim.benden 5 yaş büyük komşumuzun kızına aşkımı ilan ettiğimde benle dalga geçti ama ben değişmedim.okulun en güzel kızı beni reddettiğinde ben değişmedim.ikinci en güzel kızı reddettiğinde de değişmedim...

sonuçta reddedilmelerle dolu bir çocukluk yaşadım ama hiç platonik bir aşkım olmadı...fırsat vermedim ki olsun...