1. ?.
  50 karakter sınırlamasından dolayı aslı çocuklarını arabada bırakıp alışverişe giden gerizekalı anne babalar olan başlık.

  şimdi efendim amerika da bunun örneklerini görüyor ve yuh amma manyaklar var diyorduk ama baktık ki bunun örnekleri ülkemizde de görülmeye başladı. 2 ay önce antalya da rus bir çiftin bebeklerini arabada bırakmaları ve akabinde çocuğun sıcaktan fenalık geçirmesi, arabanın camlarının kırılması ve çocuğun kurtarılmasına şahit olmuştuk. milliyet gazetesi nin haberine göre bir olay da çorlu da meydana gelmiş. gerizekalı bir anne-baba, 1 yaşındaki bebeklerini arabada bırakıp alışverişe gitmişler ama bebek uyanmış ve ağlamaya başlamış. civardan arabanın kapısını açmaya çalışanlar olmuş ama başaramamışlar. bu arada sallana sallana gelen gerizekalı çift te ne var bunda dercesine arabalarına binip uzaklaşmışlar. şimdi bir baba olarak anlayamıyorum. bir insan nasıl bu kadar salak olabilir, 1 yaşındaki bebeğini hangi akla hizmet arabada bırakıp gider? ya o çocuk kaçırılsa, ya sıcaktan dolayı ölse? bu insanlar nasıl bu kadar dangalak olabiliyorlar akıl almıyor. öbür yandan çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşan, bu uğurda servetler harvayan nice çiftler biliyoruz, diğer yandan da bu molozlar...adaletsiz dünya...
  3 -2 ... imhotep
 2. ?.
  insana "bebek sahibi olmak icin ehliyet" uygulamasının başlatılması gerektiğini hatırlatan gerizekalılardır.
  1 ... haymatlos
 3. ?.
  (bkz: bağim valla gerizekalı)
  ... murat 131ini satan erdener abi
 4. 1.
  Arkadaşlarıma inatla bir arabanın arka camları manuel ( elle ayarlanabilir) olmalı dediğimde ; lan olurmu öyle şey araba dediğin otomatik olmalı söylemlerine ; örnek verdiğim olaylar bütününe örnek teşkil edebilecek olaylardan birtanesidir.

  Değişik versiyonları vardır.

  Karısını arabaya kitleyip bankaya giden adam, annesini arabada bırakıp alışverişe giden bayan vs... maalesef memlekette gerizekalı çok. hele başlıktakı gibi ufacık çocuğu bırakıp gideni su götürmez gerizekalı.
  ... gulfwind
 5. 2.
  hele bir de hava sıcaklığı 40 derecelerde seyrediyorsa, o anne babanın aklından şüphe etmek gerekir. ki yaşanmıştır böyle bir şey, hatta daha trajikomik olanına rastlanmıştır.
  şöyle ki;
  kahramanlarımız arabayla dışarı çıkmaya karar verirler, daha sonra arabada kapalı kalacak çocuk da arkaya takılır. ikilimiz önde, çocuksa arka koltukta yolculuk eder. ve nasıl olduysa, çocuk arka koltukta uyuyakalır. sivri zekalı ikili ise, çocuğu çoktan unutmuştur. arabadan inerler, bir güzel işlerini hallederler, eve dönerler. derken neyden sonra çocuk akıllarına gelir "nerde bu çocuk?" soruları sorulmaya başlar, aranır falan. bir müddet sonra ikiliden birinin aklına gelir nihayet, çocuk onlarla dışarı çıkmıştır. ama arabada yoktur? ya da arabada mıdır? bir süredir gözlerine çarpmamıştır çünkü. telaşla arabaya gidilir, kapılar açılır, çocuk içerde su gibi terlemiş ve ampul gibi yanar vaziyette uyumaktadır. neyse ki, uyanıp paniklememiştir, yoksa durumun daha kötü olabilirliği hayli yüksektir.
  ... filozofil