1. .
  ekseriyetle oyun alanları sokaklar olan çocukların, duvara çizdikleri kaleye şut çekmece gibi bazı oyunlarından bir hayli rahatsızlık duyduğunu fiilen açığa vurmakta beis görmeyen, ''s.ktirin git başka bi yerde oynayın p.çler''e denk düşen ifadelerde bulunsa da çocukların s.kine takmadığına tanık olduğunda, evin içinde ya da penceresinde kendini yiyen, ''ne yaparda bu veletleri bölgemden uzak tutarım'' dediği sırada kafasında oluşan ampule nazire olarak, yüzyıllardan beri hayata geçirilerek klasik statüsüne erişmiş olan, ''kovaya su doldurma'' hatta olayı abartıp, ''pencereye hortum çekme'' gibi yöntemlerle çocukların üzerine yada oyun yerlerine su boca eden orta yaşın üzerinde, genelde gündüzleri evde tek kalan, komşularıyla anlaşmakta zorluk çeken, yoldan gelen geçen herkese, nereye gitiğini, nerden geldiğini soran, komşu kızı bilmem kim hakkında ileri geri konuşan, adeta pencerenin bi menteşesiymiş gibi bi hayat süren kadın.
  1 ... der ve uzaklasir genc adam
 2. .
  pencereden çaydanlığın içini de serpebilecek teyze.
  ... mat olmayan sah
 3. .
  ultra güçlü pompalı su tüfeklerinden almış eğlence teyzesidir. acı olan ise bu teyzenin içme suyuyla çamaşır suyunu birbirinden ayıramamasıdır.
  ... eraserhead
 4. .
  torbaya su doldurup ağzını iyice bağlayıp balkondan aşağı atan ve gürültüyle çocukların panikleyip kaçışmasına neden olanları da mevcuttur.. (bkz: yok artık) *
  ... merfe