entry 23 galeri 1 video ses iyilertrends
 1. 1.
  meltem'in annesi fotoğraf çekme hastasıydı. Ancak ilerleyen bölümlerde bu durumdan eser yoktu. Ne fotoğraf makinası vardı nede çeken.
  duygu'nun erkek arkadaşı olmasına bile kızan ve izin vermeyen haluk, duygu'nun uzun saçlı ve küpeli erkek arkadaşını evinde misafir etmiştir.
  #404119 :)
 2. 2.
  (bkz: olur böyle sit comlar türk senaristi saçmalar)
  #404129 :)
 3. 3.
  Bazı durumlarda tam yeşilçam tadında saçmalıklarda vardır.Meltemlerin şirketini satın almak isteyen herif melteme sarkıntılık yapmaktadır.Yemek olsun çiçek olsun falan.Ama aynı herif haluğu işe almak istemektedir.Bence bu tam olması imkansız yakın garip bir durumdur..
  #404143 :)
 4. 4.
  ev içinde ayakkabılarıyla dolaşmaları.
  #404148 :)
 5. 5.
  selami ve gönülün 2 günde bir haluklara gelmesi ama halukların hic selamilere gitmemesi.
  #404163 :)
 6. 6.
  Dizide yemek masasında duran tabakların içindeki yemekler konuldukları gibi durduğu durumda,Meltem çocuklara Yemeğiniz bittiyse doğru ders çalışmaya-doğru yatağa diyebilmektedir,böyle durumlardır.***
  #437414 :)
 7. 7.
  hala atv'de gösterilmesi en büyük garipliktir.
  #793574 :)
 8. 8.
  (bkz: şu saçma diziyi izlediğinizi belli etmeyin)
  #793605 :)
 9. 9.
  ilk bölümleri tgrt'de 250 kez tekrarlanmıştır ki bu dünyada hiçbir kanalın ulaşamayacağı bir rekordur. *

  kanal çalışanları hiç mi itiraz etmedi o da ayrı bir konu.insan bir film alır filmciden onu koyar muna koyim.
  #793685 :)
 10. 10.
  bir bölümde selami karakterinin çocuk yapmak için acaip karışımlar içmesi sonucu azması, misafirlikteyken dayanamaması, gönül karakterini elinden tutup eve koşturması, fakat asansörden inerken asansörün bozulması sonucu gönül karakterinin çığlıklar içinde; "selamii duuurr!!" diyerek feryat etmesi. ne biçim diziymiş lan bu.
  #793716 :)
 11. 11.
  yazılanlara bakılınca "ulan millet bayaa bayaa izliyormuş dediğim" olaylar bütünü. bir tane de benden gelsin;

  dizide evin mevkii hakkında izleyenlerin kafasında bişeyler oluşsun diye bir sitenin bloklarından birinin görüntülerinin gösterilmeştir ve bir bölümde haluk karakterinin uykusu yoldan geçen sebzeci ve tüpçü sesi ile bölünmüştür. şimdi bize bir sitenin görüntüsünü gösterenler acaba bu sitenin içine sebzeciyi tüpçüyü nasıl sokmuşlardır? hiç mi güvenlik yoktur sitede? hayır sitenin yerini bilmesem diyecem yol kenarından geçiyor ama o yoldan bir sebzecinin geçmesi için hiç araba geçmemesi lazım. o da biraz zor.
  #793813 :)
 12. 12.
  meltem'in iki çocuk doğurmuş bir kadına benzememesi. ve dizideki oğlu havuçla aşk yaşamaması.
  #793875 :)
 13. 13.
  haluk'un sürekli amerikan özentiliğine laf etmesi ama evde ayakkabı ile gezmeleri. *
  #794535 :)
 14. 14.
  evin penceresine yapıştırdıkları sahte görtüntüye göre evinoğaz manzaralı olması gerekiyor. ancak evin dışardan görüntüsü ise boğazla uzaktan yakından alakası olamayan toki evlerine benzeyen bir site apartmanı gösteriliyor.
  #794624 :)
 15. 15.
  havuç emre'nin annesi, babası ve ablasına hiç bir şekilde benzememesi cami çocugumudur nedir.genetik falan bişeyler var ınsan ınsana biraz benzer.
  #794635 :)
 16. 16.
  dizinin adının çocuklar duymasın olmasına rağmen, çocukların herşeyi duyması.
  #794644 :)
 17. 17.
  hem çalışıp hem eviyle ilgilenen, hem spor yapıp hem de psikologa gitmeye zaman ayırabilen, fönü hiç bozulmayan, solaryumsuz yaşamayan, makyajı hiç eksik olmayan, ne ara alısveriş yapıyorsa milyarlarca kıyafeti bulunan meltem hanım dizideki en garip ve en olması imkansız saçma karakterdi. Robot olsa böyle bir kadın olamazdı pes yani.
  #794691 :)
 18. 18.
  ilk bölümlerde haluk ve meltem'in yatakları ikiye ayrılma özelliğine sahiptir, sonraki bölümlerde bu yoktur.
  ilk bölümlere haluk ingilizce biliyordur (hatta bir bölümde turgut özal'ın ingilizce konuşmasının taklidini yapmıştır), sonraki bölümlerde tek kelime ingilizce bilmiyordur.
  ilk bölümlerde müsteşar kemal osmanlıca ağırlıklı konuşuyordur, sonraki bölümlerde bu yoktur.
  #1228365 :)
 19. 19.
  en garibi de bu kadar insanın bu gariblikleri biliyor olmasıdır. **
  #2620565 :)
 20. 20.
  iste dizideki malliklarinin listesi :

  1-Dizinin ilk bölümlerinde Meltem vejetaryenken,hatta eti bile gaz maskesiyle pişirebilirken,Atv`ye geçtiği dönemlerde bir yılbaşı akşamı hindi pişirip afiyetle yemiştir.

  2-Dizinin tüm bölümleri boyunca Duygunun yatak takımı,çantası,posterleri vb. değişmişken Emrenin çantası,yatak takımı,posterleri aynı kalmıştır.Hatta önlüğü bile zar zor değişmiştir.

  3-Dizi TGRTdeyken banyo sağ koridordadır.Ama Atvde banyo sol koridora taşınmıştır.

  4-Dizi TGRT`deyken bir bölümde bir sürpriz için ev sahiplerinin birinden saklanılması gerekmektedir.Evin hizmetçisi Gül,sol koridora saklanmışken,ev sahipleri gelince sağ koridordan çıkmıştır.

  5-Dizide her gün evde temizlik yapılmaktadır.Buna rağmen Meltem`in anne ve babası eve gelme hakkını kendilerinde görebilmektedir.

  6-Dizide yemek masasında duran tabakların içindeki yemekler konuldukları gibi durduğu durumda,Meltem çocuklara;Yemeğiniz bittiyse doğru ders çalışmaya/doğru yatağa diyebilmektedir.
  7-Masada ne yemek olursa olsun ketçap ve mayonez mutlaka bulunmaktadır.

  8-Meltem,yemek bittiğinde sofradaki tabakları mutfağa taşır.Mutfağa girer girmez kapı çalar.Selami ve Gönül gelmiştir.Onlarla beş dakika otururlar bu arada o sürede hiç mutfağa gitmez.Ancak Gönül`le birlikte çay yapmaya gittiklerinde tabakların hiçbiri mutfakta değildir.Ayrıca mutfak tertemizdir.

  9-Dizinin bir bölümünde eve Muhtaç adında bir köpek alınmıştır.Ancak diğer bölümlerde Muhtaç`tan haber alınamamıştır.

  10-Meltemin iş yerindeki patronu Meltemin her gün psikologa gitmesine karşı hiçbir şey demeyecek kadar ve sinir sisteminde bu kadar bozukluk olan bir elemanı iş yerinden çıkarmayacak kadar sakin bir patron olmasına karşın,zam istendiğinde küplere binmektedir.

  11-Çocuklar yemek masasına ellerini yıkamadan oturur.Ancak dişleri fırçalamak zorunludur.

  12-Meltem ne zaman;Bugün çocuklar erken gelecek dese ve o sırada saat kaç olursa olsun çocuklar Meltem`in bu sözü üzerine anında eve gelirler.

  13-Evin bütün ışıkları açıktır.

  14-Çocuklar biri erkek biri kız olmalarına karşın aynı odada aynı anda giyinip soyunabilmektedir.

  15-Duygu yaşına karşın evlenmeye kalkışabilecek kadar maldır.

  16-Emre gece yarısı yüksek sesle müzik çalışması yapılmayacağını bilmeyecek kadar maldır.

  17-Dizide çocukların kaçıncı sınıfta oldukları ve kaç yaşında oldukları bilinememektedir.

  18-Emre`ye cep telefonu alınmamasının nedeni 16 yaşında olmamasına karşın,ablası Duygu 12-13 yaşlarında görünse de cep telefonu sahibidir.

  19-Halukla Meltemin kendine ait arabaları vardır.Yüksek maaşlı bir iş yerinde çalışırlar.Ancak çocukları için ikinci bir odaları yoktur.

  20-Dizide Meltemin kendine ait bir arabası olduğu durumda hatta Halukun aldığı yeni bir arabası olmasına karşın yine de işe Haluk`un arabasıyla gitmektedir.

  21-Dizide Haluk ve Meltem`in iş yerinde ne olarak çalıştığı belli değildir.

  22-Selami olmadığında bütün işler Haluka kalır.Çünkü koskoca bir inşat holdinginde Haluktan başka aynı işi yapabilecek kimse yoktur.

  23-Gönül olmadığında bütün işler Melteme kalır.Çünkü koskoca şirkette Meltemden başka o işi yapacak insan yoktur.

  24-Meltemin çalıştığı şirkette patron toplantıları Meltem ve Gönülün odasında sadece Meltem,Gönül ve Engin`le yapar.Çünkü koskoca şirketin ayrı bir toplantı odası yoktur ve toplantı yapılabilecek üç kişi vardır.

  25-Halukun çalıştığı iş yerinde toplantılar müdürün odasında sadece ismail bey,Haluk ile Selami ve Yaseminle yapılır.Çünkü koskoca holdingin toplantı odası yoktur ve toplantı yapılabilecek sadece 4 kişi vardır.

  26-Halukun patronu Marynin sekreteri vardır ama Meltemin patronu Selçukun sekreteri yoktur.

  27-Yasemin bir sekreter olduğu hâlde hiçbir telefona bakmamaktadır.Hatta şirkette telefon çalmamaktadır.

  28-Halukun iş yerinde Lap-Toplar daha açılma düğmesine basılmadan kapağı açılır açılmaz çalışır.

  29-Mary hanım bir sapık olan ismail Beyi genel müdür,at yarışı sevdalısı Hüseyini de çaycı yapmaya devam etmektedir.

  30-Çocuklar her akşam yarınki sınava çalışır.Çünkü her gün sınav olurlar.

  31-Haluk ve Meltem`in evindeki telefon asla çalmaz ve kullanılmaz.

  32-Mutfak,kapısı durana kadar içeri ve dışarı doğru açılıp kapandığı hâlde ses geçirmeyecek kadar güvenli olduğu için bütün tartışmalar orada yapılır.

  33-Çocuklar asla televizyon seyretmez.

  34-Eminenin geldiği ilk bölümlerde Eminenin iki kızı varken,ilerleyen dönemlerde o iki kızdan haber alınamamıştır.

  35-Haluk ve Selami`nin iş çantaları asla açılmaz.Sadece elde gezinir.

  36-Dizinin bir bölümünde Duygu ile Emre hafta sonları sırayla basketbol ve gitar kursuna gitmektedir.Ancak ilerleyen dönemlerde böyle bir şey yoktur
  #5608767 :)
 21. 21.
  (bkz: mutfak)

  ulan mutfak olmasa ne yapacaktiniz lan? gotun sikisti mi " bababababa. " ' lar esliginde " meltem mutfak.". hatta bu meltem mutfak, haluk mutfak lardan gina gelmis bu elemanlarin " mutfak " adli bir middle name' e sahip oldugunu dusunuyordum lan. velhasil kelam birol guven faktoru disinda, aktorluk yetenegi cok kisitli bir oyuncu ile ve asil isi mankenlik olan bir bayanin oynadigi dizinin zamaninda o kadar izlenmesi basli basina gariptir zaten. belki de o sira agali - asiretli, emmeli gommeli, lise muhabbetli, coluk cocuga hitap eden diziler yoktur ne biliyim simdi, onu da bir zahmet siz arastirin.
  #5608876 :)
 22. 22.
  duygunun eşi olan berkenin haluk tarafından sürekli fiziksel ve sözlü şiddete maruz kalıyor olmasına rağmen berkenin ve ailesinin buna hala ses çıkarmıyor oluşudur.
  #13949960 :)
 23. 23.
  1-duygunun tip cimrisi eşi berkeyi görünce ulan benim bu yakisiklikla suçum neydi dedim
  2- Türk tipi takılan ailenin evde ayakkabılar la gezmesi
  3- bütün dizinin işyeri ve haluklarin evde geçmesi
  4- 9 yıl altılı oynayan hüseyin in 1 kere adam gibi para bulamamasi
  5- selamı nin diziden ayrılması
  6- herkesin kafasına göre Haluk un eve girip çıkması.
  #36702107 :)