1. ?.
  Sahibi olduğu markalaşmış Myshowland olan adını istanbul Gösteri ve Kongre Merkezi olarak değiştirerek herkese örnek olan Mustafa Özbey, şimdi de gösteri merkezinde Coca Cola ve Pepsi satışını yasakladı.
  http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=153233

  Coca Cola ürünün bileşimini yaklaşık 120 yıldır devlet sırrı gibi saklıyor. Formül Atlanta'daki bir bankanın kasasında saklanıyor ve formülü bilen iki üst düzey yöneticinin olası bir kaza ihtimaline karşı uçağa binmesi bile yasak.
  http://www.bugday.org/article.php?ID=1516
  1 ... rakıbalık
 2. 1.
  Aynı şekilde Hindistan'da yasaklanma aşamasına gelmiştir.Çünkü içinde ne halt olduğu belli olmayan bu garip içeceğin laboratuvar araştırmalarında da yüksek oranda tarım ilacı kalıntısı çıkması Hindistan'daki bilimadamlarınca da tespit edildi.Bu tespitin ardından ne içtiğini bilmeyen ve öğrenmek isteyen hükümet Coca Cola'dan formülü açıklamasını istedi.

  Elbette ticari sır diye bişeyin arkasına saklanılarak her türlü sağlıksız üretimi saklamak isteyen bu şirketin asla formülünü açıklaması beklenemez.Ancak insanların bunu bilmesi en doğal hakkıdır.Çünkü ne içtiğimizi bilmek isteriz.
  Bizler Coca Cola'nın formülünde sağlık dışı maddelerin olup olmadığını nasıl bilicez.
  En iyisi emperyalizmin simgesi olan bu içeceği içmemek,teröre destek olmamak,içip de sağlığımızı tehlikeye atmamak.
  ... italiano
 3. 2.
  yasaklanma öncesi ve sonrasında islami koşullara uygun üretimi sözkonusu olmuştur.
  isviçreli bilim adamlarına nazınız geçmiyorsa evde şöyle bir test yapabilirsiniz. mermer bir zemine coca cola döküp kurumasını bekleyin ilk çıkan cossss sesidir bünyeyi kurbağa edip geğirten zaten başka da faydası yoktur da neyse mümkünse ayakaltı bir mekan olmasına dikkat edin kurumasını belli sürelerle gözlemleyin.
  ... rakıbalık