bugün

insanın "coca cola'nın işi gücü yok bunlarla uğraşıyor öyle mi" diye sorasını getiren olay. *

edit : ben açmadım lan bu başlığı.. benim başıma kalmış.
arapçanın nasıl bakılırsa öyle görebilecek nitelikte esnek bir alfabeye sahip olmasından mütevellit saçma bir kandırma yöntemi olması.
amaç coca cola nın götünü kurtarmak değil saçma tekniklerle kandırılan insanları uyarmaktır.
cola içen bush olsundur o ayrıdır.
(bkz: colayı lanetlemek)
görsel

linkinden daha ayrıntılı ulaşılabilecek hede.
inanilmaz derecede kolaydir.

firefox'ta herhangi bir text area icinde coca cola yazilir, sag tiklanir. leet key eklentisi ile gelen menude "text transformers" icinden "reverse text" secilir.

sonuc aloc acoc'tur.
* *
la mohammed = muhammed yok
la mecca = mekke yok

anlamadıgım 4+4 8 harften nası paragraf cıkarabiliyorlar.

yazılan diğer şeyler bile daha mantıklı misal microsoft un musluman olması, uludag; god ulu vs...
tıpkı çince okunuşunda olduğu gibi değişik anlamlar yüklenebilen bir duruştur. çince'de de tersten okursanız, coca cola, montla sıç anlamına gelmektedir.
olur mu böyle seviyesizlik!

- tersten bir oku bakayım
+ hocam okumam yoktur benim
- ulen bi ağız tadıyla yobaz propagandası yaptırtmadınız be.
-bir diğeri için fanta'ya dikkat etmek gerekir sevgili din kardeşlerim. neden? çünkü bakın tersten okuyunca "atnaf". şimdi ikiye ayır bu kelimeyi ne gördün? at, naf. değil mi? naf'ı tekrar ters çevir. fan. yani neymiş? at fan. ingilizce de bu at sevicisi demek olur. pis dinsizler, hastalıklı beyinler. küçüklere sapık fikirlerini bulaştırıyorlar. fanta yasaklansın! hatta bir adım daha atıyorum ben de yasaklanayım!
- adam çok hikmetli mahmut abi. amiiin!
muhammed var
mekke var *
tam da 7 ekim 2007 sirnak saldirisinın olduğu gün tartışılacak bir konudur.
kolayı tersten içenlerin fark ettiği okunuştur.
(bkz: akıl fikir)
saçmalıktır.

tersinden okununca allah muhammed yok yazıyomuş. yandan tutsan da havadan baksan da şişeyi kulağının içine soksan da var onlar var.

ironinin oh my god ı.

edit: bu hareketleri evde denemeyiniz.
duz okuma bitti, simdi de tersinden okunmaya baslandi sorunsalidir.

- la muhammed!
+ nevar la?
- napyon la?
+ iyidir la nolsun, ayni. sen?
- la beni biliyon ayni.
+ ola ola hatuna bak la!
- la!!
+ yaa..

cola pazarını ele geçirmeye çalışan pepsi'nin gizliden gizliye sürdürdüğü ve genellikle müslüman ülkelerde uyguladığı pazarlama stratejisidir . genellikler bunları biliyormuydunuz gibi isimsiz mailler alırsınız bu yavşaklık yetmiyormuş bigi bide allah rızası için 10 kişiye gönderin diye bi de not atarlar .
ortaligin " hamit " lerle dolu oldugunu gosteren bir cesit uydurmadir.

hamit i bilir herkes. su beyaz show da bir tipleme.. kolunun altinda gazetesi vardi her zaman ve eli cebinde bir yerlerini kasiya kasiya asagidakine benzer diyaloglar kurardi;

-rafet'in soyadi ne?

+el roman

-at romani ne kaldı?

+ el

- istisnanin bozmadigi ne? "kaide"

birlestir bakalım... anladin sen onu anladin , anladin sen.

(bkz: anladik biz seni)
coca cola'ya mail atmamı sağlayan okunustur.* "uyandık artık, uludagsözlük sayesinde amacınızı da annadık, yakacaz olm sizleri" diye de belirtmişizdir. kork bizden coca cola!
aloc acoc olur o tersten, uyduruk bir söylem daha..
(bkz: ey edip pide ye)
müslüman alemi olarak kanımızı donduran hede.

ama bunun daha korkunçuda var...

fanta...

şimdi çevirin ters. ne oldu ? atnaf.

atnaf.. atnaf.. atnaf..
yok lan bu olmuyormuş neyse işte böyle dostlar insan görmek istediği şeyi görür diye boşuna dememiş tigra. aşşağılık pisikolojisi buna diyorlar işte. banane coca cola "muhammed yok, mekke yok" yazmışsa. değil öyle "senin *nanı s*kim" yazsa umrumda değil. ben zaten coca colada içmem. he eğer diyorsanız tuborg'un anlamı "ibne beşiktaş", hemen bir özel mesaj atın ışınlanıyım oraya.
ve iste belge, iste kanit sayin sozluk uyeleri;

aloc acoc, brand new adli grubun Sowing Season albumunden bir parcasi.

With blood and feathers
On my torn paws
You ain't nothin' but a dead duck
I ain't nothin' but a hound dog
You seep in the windows again
And I lay in the grass and I lose your scent
If God gave me grace then why aren't I graceful?
My joints are frozen, cold, and old

And idle...

If it's by air
I don't wanna know
If we all don't take cover we're all gonna fall back in love again
You work late to fight off your pulse
Your patient dies, you take the night off

They worked out all of the bugs
If you have enough money you can buy love
You work out in receptions here
I sing sing sing these ten lords still leaping
The mark on your breast from your baby teething
I'll give you my name if he is needing

If it's by sea
I don't wanna know
If we all don't take cover we're all gonna to fall back in love again
Bless your beautiful eyes
And curse your God when your friends die

If it's by air
I don't wanna know
If we all don't take cover we're all gonna fall back in love again
You work late to fight off your pulse
Your patient dies you take the night off
(bkz: yazar nicklerinin tersten okunuşu) *
asıl amuda kalkıp bir elinizlede sol gözünüzü kapatırsanız 1453te fatih sultan mehmet istanbulu feth etmiştir yazısı çıkan durum.
tüm islam alemini kitlemiş, camilerde vaazlar verilmesine sebep olmuş, trafiği birbirine katmış, ithalat ihracat ı sekteye uğratmış, borsayı dibe göçürmüş, yörsana ayranların satışını ikiye katlamış, winston soft içenlerde mide bulantısına yol açmış, solo tuvalet kağıtlarını kullananlardaysa empresyonist akımın görsel fikirlerinin oluşmasını sağlamış inanılmaz olay.

akıl almaz birşey.

(bkz: zall endise icinde gelismeleri izliyor)
(bkz: coca cola okunuşunun tersten yazılışı)
muhtemelen şöyle ortaya çıkmıştır.

rakip firma yetkilileri ne yapsak ne yapsak diye üşenmemişler düşünmüşler.

kutu kolayı almışlar incelemişler, evirmiş çevirmişler. olmamış.

sonra birisi tesadüfen aynaya bakarken gözü coca cola yazısına takılmış.

-Ulen!! diye bağırmış.

-Buldum. Azıcık eğdir. Azıcık daha. Şimdi biraz sol yap. Hah!! Bak bak arapça gibi oldu demi?? Oh be. Seviyorum lan aklımı.

Yani komple teori. Tebrikler.
Ayrıca koca ülkeler üstü firma işi gücü yok, nasıl bir isim bulsak da müslümanları aşağılasak. önemli olan para falan değil, satış da değil, pazar lideri olmaya devam etmek de değil. önemli olan ters çevrilince müslümanları aşağılayan yazı bulmak.