bugün

*
bu bardaklar coca cola company tarafından belırlı kampanya kosulları yerıne getırıldıgınde promosyon olarak dagıtılırlar. kocaman ebatlara sahıp, coca cola sısesını andran bır modeldedır. rengı yesıl veya renksız olabılmektedır.
ogrenci evlerinin degisilmez bardaklaridir. tek olumsuz tarafi cabuk kirilmalaridir. bulasik yikarken bile elinizde kirilabilmektedir. guzeldir, hostur.
dibi kolayca temizlenemeyen bardaktır eliniz yetişmez süngerin ucuyla şeettirirsiniz
gerçekten çok kolay kırılan bardaklardır.
-anne 2.5 litrelik kola alalımmı bak bardak veriyorlar
-bırak kızım kandırmaca onlar kandırmaca
-(içinden) salak mı bu kadın ne?beleş bardak al gitsin
-bizim zamanımızda ......
-hay ben senin ....
genellikle 2.5 litre coca cola alınca yanında verilen bardaktır.şişeye bantlanmış olarak satılır.
http://www.coca-colastore...510857_410000292013_L.jpg
cocacola'nın promosyonla verdiği özel dizayna ve şekle sahip bardaktır. bu bardağın, alt kısmı dar, yukarı kısmı huni gibi geniştir, bunun dışında yine bazı organizasyonlara has özel dizayna sahip bardakları da vardır... bu özel organizasyonlar; dünya futbol şampiyonası, avrupa futbol şampiyonası'dır genel olarak. onun dışında genelde ramazanlarda türkiye ve bazı müslüman nüfuslu ülkeler için özel promosyonlar düzenlenir. bu bardaklar -öğrenci evleri yoğun olmak üzere- hemen hemen her evde vardır. öğrenci evlerinde ise bu tür bardaklardan bardak seti bile yapılabilir, fakat genelde bardaklar set halin almadan kırılır... bu bardakların kırılmasını hiçkimse sorun etmez...
cola içmenin verdiği zevki hissedebilme ve içildiğinde tadının diğer bardaklara göre daha farklı bir duygu olduğunu anlayabilmemizi sağlayan bardaklardır.
öğrenci evlerinin değişmez eşyalarındandır.

ayrıca, aile evinde 10 sene kırılmadan dururken, öğrenci evinde 3 ayı görmeden kırılan bardaklardır.
annelerin koleksiyonunu yapma hevesinde olduğu dandik bardaklar. bir kere düşmeye gelmez, hemen kırılır, tuzla buz olurlar, anneyiyse en çok cola bardağına sahip ev kadını olma ihtirası sarmıştır bir kez, normalde bir bardak kırıldığında öyle fazla öfkelenmeyen anne cola bardağının kayıbını azami derecede abartır, bağırır çağırır. kıracak başka bardak bulamadın mı, ben onları biriktiyordum der. (bkz: ya sabır)
cola satmak için yurdum insanının beleşçiliğini kullanarak coca colanın cola alana bedavadan verdiği bardaklardır.