1. 1.
    Abd televizyonu cnn'de, ülkede çıkan olaylarla ilgili yorum yapan muhabirin:

" Amerika böyle bir ülke değil. amerika bir mısır, bir türkiye değil. Başkan böyleymiş gibi davranmamalı."

" Bu gibi korkunç görüntüleri ben türkiye'de gördüm, mısır'da gördüm, israil-filistin arasında gördüm. Bunlar kıyaslanmak isteyeceğimiz ülkeler değil."

Ben türkiye'de bu tarz kitlesel bir olay olarak bir gezi'yi hatırlıyorum. O da amerika'da şu anda olan olayların yanında melek gibi kalır. Tamam biz de ahım şahım bir ülke değiliz ama bu muhabir resmen bizi arap ülkelerine benzeterek aşağılamaya çalışıyor. Kendi ülkelerinde neredeyse iç savaş çıkacak haberi yok.

Ayrıca fransa'daki sarı yelekliler olaylarına hic değindiği bile yok.

işte link:

https://video.twimg.com/e...bs5y9Xs-2f-1wR.mp4?tag=10
    3 -2 ... designated
  2. 2.
    Desinler desinler.
    Bunlar New York semalarında akbabalar uçarken dahi bize dönüp Türkiye süreci iyi yönetemiyor diyen şımarık anglosakson picleriydi.

Ama abD'nin yıkılışı tarihlere ders konusu olacak. Bakalım o zaman ne diyecekler.
    Ayrıca o kıyaslanmak istemediği coğrafyalardaki ülkelerin o hâlde bulunma sebebi bu kibirli anglosakson piçlerinin doymak bilmeyen karınlarıydı.
    1 -2 ... scrofa
  3. 3.
    Türkiye'yi çakma demokratik ülke diye tanımlıyor adamlar ki sonuna kadar da haklılar. Ağlamayın boşuna.
    5 -4 ... ciki ciki bum bum
  4. 4.
    cnn in eski ve köklü bir kuruluş olduğunu biliyoruz. o muhabirin üstleri sadece parası olan eski ailelere hesap verirler. hani şu dünyayı yöneten aileler dediğimiz. o yüzden çokta şey yapmamak lazım. çünkü biz ne olduğumuzu biliyoruz. her ne kadar onlar bir ada ülkesini çöl gibi göstermeye çalışsalarda buraya gelen veya azıcık beynini kullanıp araştıran ne olduğunu anlar. amerikan insanı aptaldır. geneli kendi ülkesi dışında pek bi şey bilmez.

edit: ha türkiye çok mu düzgün? yok. bütün umut gelecek nesillerde ama onlara baktığında ise yine çoğunun mal olduğu görürsün. eğitim sistemini oyuncak eden yönetimden ise fazlasını beklemek polyanacılık olur.

Edit2: eksileyen mallar okudu mu acaba
    2 -2 ... depozitolupetsise
  5. 5.
    Kuş beyinli Amerikan vatandaşı..
    3 -1 ... melisasilem
  6. 6.
    normaldir. genel görüşleri bu şekildedir. konum ve vizyon olarak da biraz haklılardır. bizim ülkemizde insan hakları diye bir şey bile yoktur.
    1 -1 ... chicago1930
  7. 7.
    Amerika'nın düşüncesini salakça dillendirmiş.
    ABD de Türkiye'yi Orta Doğu ile bir tutuyorlar ama bir gün bizim önümüzde diz çökecekler.
    -1 ... metenin torunu
  8. 8.
    Bu muhabire kızmak yerine başka birilerine kızsanız daha iyi olacak.

Almanya bizi kıskanıyor mu sanıyorsunuz mk?

Batının gözünde Arap köpeklerinden farkımız yok.
    2 -2 ... yok herif