bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    son zamanlarda modadır.

evet, güzel dizilerdir. beğenisi için izleyenlere laf yoktur. fakat sırf toplumsal statü kazanıp ilgi çekmek için konuyu ikide bir cnbc-e dizilerine kaydıran tipler ikarus model otobüslere doldurulup şile yoluna yollamalıdır.
    5 -3 ... karin
  2. .
    (bkz: cnbc e dizilerini izleyenlerin aydın görünmesi)
    3 -1 ... suluboya
  3. .
    (bkz: Alt yazı okuyarak entel olunmaz)
    4 ... getirmebenioraya
  4. .
    (bkz: entel olunmaz entel doğulur)
    1 ... zaknafien
  5. .
    national geographic'te hayvan belgeselleri izleyip kendini veteriner sanmakla ayni degerde yanilgidir.
    6 -2 ... tiremisu
  6. .
    -en çok hangi kanalları izliyorsun berkcan;
    +cnbc-e , ntv ve cnn izliyorum...
    -ay ne kadar entel bir adam oldun sen, o kadar entelsin ki bu kanalları televizyonuna bile kayıt etmemişsin ...
    2 ... ysfkdrklc
  7. .
    doğrudur. entel demek koftiden kültürlü demektir. Herşeyi yapmacıktır.

edit: bu entrymden sonra bana seri eksi oy veren ibneye sesleniyorum. bütün entrylerime eksi oy ver, belki kıçın tavana değer.
    1 -1 ... tinnitus
  8. .
    entel ve entellektüel tamamen farklı kelimeler malum. biri kendini bilgili zannedip bi bok bilmeyini, diğer ise gerçekten bilgi ile donanmış birini anlatır bize.

entel olmak için illaki cnbc-e izlemeye gerek yoktur. entel az buçuk bişey öğrenip bunu hemen pazarlama kalkar. entel gösteriş meraklısıdır. ancak ne yaparsa yapsın entel kötü bir taklit olduğu için hemen farkedilir.

oysa entellektüel böyle değildir. o hayatı yaşayarak ve tecrübe ederek öğrenmiştir ki hareketleri yapmacık değildir. toplum içinde saygı duyulan biridir entellektüel.

şimdi cnbc-e izleyen ya da klasik müzik dinleyip kendini entel sananlar olabilir. akşan dogville vardı cnbc-e de, sen de izledin mi ? türünden sorular gelebilir. bu tiplere karşı yapılacak en önemli şey sorularla bunları bunaltmaktır. görülecektir ki, birkaç soru sonra entelin yüzeysel bilgisi olduğu ortaya çıkacak ve size bir dahaki seferde daha dikkatli yaklaşacaktır bu tip.
    1 ... yuzyillardir akan cesme

alakalı başlıklar