1. 1.
  galatasarayin uefa finalinde henry nin kafasını iman gücüyle çıkaran deli kalecisi.boyle adam bir daha zor gelir.ayrıca brezilyanında uzun yıllar kalesini korumuştur.yanılmıyorsam parmada bıraktı.
  14 -2 ... selmagezinir
 2. 2.
  danone reklamında maymun olarak gonul tahtlarındaki yeri sağlamlaştırmıs,futbola sempatiyle bakmamı biraz da olsa sağlayabilmiş,kaleci,sanırım ya da forvetti.
  6 -6 ... selen17f
 3. 3.
  4 tane dünya kupasını oynayan,3 ünü kazanan,galatasaray da uefa kupasını kazanan kaleci.her zaman beşiktaş formasıyla görmek istediğim oyuncuydu.kanımca tüm zamanların en iyi 5 kalecisinden biri.
  3 -1 ... lithium
 4. 4.
  Geçen sene kısa bir süre galatasaray'da kaleci antranörlüğü yapan yeniden Galatasaray'a antranör olarak gelmesini dilediğim muzip eski kaleci, efsane...
  3 ... slartibartfast
 5. 5.
  simoviçten sonra galatasaray kalesine geçen en iyi kaleci...

  uefa şampiyonu olduğumuz yılın başlarında inanılmaz hatalar yaparak takımdan gönderilmesi dahi düşünülen daha sonra fatih terim'in inatçılığı ile takımda kalan ve galatasaray'a uefa kupasını kazandıran süper insan...

  ayrıca galatasaray-arsenal uefa kupası final maçında "maçın adamı" seçilmiştir kendisi...
  3 ... tttddd
 6. 6.
  galatasarayın gelmiş geçmiş en iyi kalecisidir. birçok kalecinin hala topu degaj niyetine havaya diktiği günümüzde bir zamanlar eliyle mükemmel oyun kuran ve bu vasfı sayesinde takımını kontraatağa kaldırabilen kalecidir. penaltı kurtarmasıyla bilinir hem galatasarayda hem de brezilya milli takımında.
  3 ... i dont need that shit
 7. 7.
  galatasaray'dan, dolayısıyla türkiye'den ayrıldıktan sonra türkler ve türkiye hakkında atıp tutan, seviyesizleşen herif.
  -6 ... bahdeniz
 8. 8.
  brezilya nın dünya futboluna armağan ettiği en yetenekli kalecilerden biri olan taffarel 5 ağustos 1966 da doğdu. kariyerine 1 dünya kupası 2 uefa kupası 2 süper kupa sığdı. 113 kez milli formayı giyen kaleci galatasaray ın 2000 deki efsane kadrosunda da yer almıştır.
  2 ... maxime chattam1905
 9. 9.
  galatasaray'lı bir kişinin aklına geldiğinde mutluluk veren insan.
  5 ... hendrix
 10. 10.
  claudio claudio claudio taffarel taffarel taffarel claudio taffarel...
  galatasaray'lı taraftarlar tarafından yukarıdaki şekilde hatırlanan aşmış kaleci. *
  oğluyla sami yen'e rüya takım maçında çıkmış ve herkesi duygulandırmış brezilyalı file bekçisi.
  o, türkiye'ye gelen diğer brezilya'lılardan çok büyük farklara sahipti. sadece yetenek olarak değil. yada top tekniği. o, bir efsaneydi daha çok galatasaray'lıların gözünde. baba'ydı yada. ama herşeyden önce taffarel'di. henry'nin 90+ bilmem kaçıncı dakikada attığı kafa topunun mucize bir şekilde çıkaran biriydi.
  birgün galatasaray'a bir şekilde döneceğine emin oldunan kişilerden biridir ayrıca.* * * kaleci antrenörü olarak mesela. * *
  5 ... wtasyh